Пол Кругман, нобелівський лауреат з економіки 2008 року, порівняв ситуацію в українській фінансовій системі з тим, що відбувалося в Індонезії.
"Найбільші проблеми чекають маленькі економіки Європи, - зазначає економіст у своїй колонці для New York Times, - а кризи у них нагадують кризи економік Латинської Америки та Азії".
Естонія, Латвія, на думку економіста, пройде шлях Аргентини, в той час як на Україну чекає шлях Індонезії.
Але, на думку Кругмана, проблеми торкнуться і розвинених економік Єврозони, таких як Британія, Франція, Італія, і найбільшої - Німеччини.
Нагадаємо, що у 2008 році американець, професор Прінстонського університету, Пол Кругман отримав премію Банку Швеції пам"яті Альфреда Нобеля за "аналіз моделей торгівлі та місця економічної діяльності".
До 1996, тобто до кінця 30-річного періоду правління Сухарто, який встановив у країні "новий порядок", ВВП на душу населення зріс з $ 70 до $ 1000. Рівень інфляції становив 5 - 10% у рік, рупія стала досить стабільною. Однак у кінці 1997 вибухнула криза. Уряд вніс плаваючий валютний курс і підвищив процентні ставки. Однак вжиті заходи не допомогли, і Сухарто був змушений піти у відставку.
У 1998 році реальний ВВП скоротився на 13,7%, а інфляція досягла 77%. У 1999 ситуація дещо стабілізувалася - ВВП піднявся на 0,3%, інфляція знизилася до 2%.
У 2004 зростання економіки склало вже 5,1%, а Джакартська фондова біржа стала однією з найбільш успішних у Азії - зростання індексів склав 42%.
За матеріалом Корреспондент.net
Коментарі
1