Мартін Блайзер, професор мікробіології Медичної школи Ньюйоркського університету з колегами створили математичну модель, що описує взаємини хвороботворних бактерій і їх господарів.
У раніший період часу люди жили у більш ізольованих і дрібних групах, ніж у даний час. На думку авторів моделі, історична зміна кількісних і якісних характеристик людської популяції привела до появи трьох різних видів стратегії співіснування мікробів і людини.
50 тисяч років тому і раніше, при таких способах господарювання, як охота і збиральництво, мікроби могли передаватися, головним чином, тільки членам однієї порівняно невеликої сім"ї.
У міру збільшення розміру людських популяцій хвороботворні мікроорганізми отримали ширше середовище для життєдіяльності. Вони розвинули можливості швидко активізуватися після латентного періоду і заражати велику кількість людей.
З ще більшим зростанням людських популяцій виникли ще більш вірулентні і патогенні мікроорганізми, наприклад, віруси кори, ВІЛ і грипу. Вони можуть вбивати мільйони людей, завжди маючи можливість заражати все нових господарів.
Висновок авторів моделі невтішне - глобалізація, урбанізація і постійне переміщення людей по земній кулі приведуть до появи нових, ще небезпечніших для людини мікроорганізмів, передає СNews.
×
Коментарі