Лендліз – це доволі серйозний стратегічний механізм, який дає Україні шанс на повне переозброєння.
Це перехід на нові системи озброєння й переоснащення усієї української армії, заявив керівник Центру військово-правових досліджень Олександр Мусієнко. Водночас важливо пройти два етапи цього механізму: замовлення оборонних підприємств і програму зі збільшення виробництва.
"Повномасштабна війна та інтенсивні бойові дії, які тривають в Україні, викликають потребу значної кількості боєприпасів, зброї, амуніції тощо. Важливо від цього лендлізу взяти максимум: наприклад, пов'язати себе із проєктами у Сполучених Штатах Америки чи зі шведами, які також хочуть допомагати", – розповів він.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Жданов розповів, коли запрацює лендліз для України
Лендліз має стати не просто постачанням зі складів, а налагодженим механізмом конвеєрного виробництва.
"Американці дуже добре знають, як повинне працювати таке конвеєрне виробництво, тому вони зараз цим і займаються", – пояснив Мусієнко.
9 травня президент Сполучених Штатів Америки Джозеф Байден підписав закон про лендліз для України. Програма лендлізу передбачає спрощені процедури кредитування, постачання і транспортування зброї в Україну та країни східної Європи. Таким чином, вона прискорить передачу в Україну важливого військового обладнання та інших критичних поставок. Зокрема, закон дозволяє надати обладнання з урахуванням положення, що країна-одержувач виплатить їхню вартість пізніше.
Коментарі