!["Конкретно зможемо говорити у 2024 році" - експерт про перспективи членства України в ЄС](https://static.gazeta.ua/img2/cache/preview/886/886703_w_300.jpg?v=0)
Україна сьогодні не дуже близька до членства в ЄС.
Говорить в інтерв'ю журналу "Країна" політичний аналітик Володимир Горбач.
"У нас немає чіткого плану вступу, нам не дали офіційної перспективи членства. Як би успішно не проводили реформи, не матимемо гарантій, що нас візьмуть у ЄС. Але й відмови не отримали. Виконуємо домашню роботу - працюємо за Угодою про асоціацію, підписану у 2014-му на десять років. Про результати зможемо говорити тільки у 2024-му. Далі будемо думати про перспективи членства.
Поки що ми робимо все не дуже успішно. Наші політики й інституції не встигають за графіком впроваджувати потрібні реформи. Є системні проблеми. Сам текст Угоди про асоціацію писався давно - 2007-го. Ситуація з того часу сильно змінилась. Нинішня редакція застаріла ще до вступу в дію. Але передбачає внесення змін за двосторонньою згодою. Треба змінювати в першу чергу технічні речі - показники й дедлайни, до яких треба виконати певне зобов'язання", - пояснює експерт.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: "Боротьба за Україну триватиме" - експерт розповів, чим ми цікаві для НАТО
За словами Володимира Горбача, ЄС має свою стратегію розширення.
"Зараз вона передбачає роботу з країнами Балкан, які поки не є членами. Це Чорногорія, Македонія, Боснія і Герцеговина, Албанія та Сербія. Якщо їх інтеграція пройде успішно, настане наша черга. Але за умови, що у самому Євросоюзі буде стабільність. Є певні сумніви. Вони пов'язані з брекзітом та виборами до Європарламенту у травні цього року. Брюссель не може зараз нам нічого пообіцяти, адже його власна доля не визначена.
Ми показали, що з нами можна мати справу. Адаптуємось одне до одного. ЄС мав великі острахи, що Україна стане серйозним ризиком. У першу чергу міграційним. Зараз вони навпаки зацікавлені у наші робочій силі. Ситуація у світі змінюється. На неї треба швидко реагувати. Будь-яка серйозна дестабілізація призведе до руйнування планів на спільне майбутнє", - додає він.
Повне інтерв'ю з Володимиром Горбачем читайте у журналі "Країна" від 21 лютого.
Коментарі