
У столиці нарахували понад 150 тис. мешканців, які регулярно не оплачують послуги з опалення та постачання гарячої води.
Серед боржників навіть власники елітної нерухомості в центрі міста. Про це повідомляє пресслужба КМДА.
У КМДА зазначають, що для уникнення судових процесів, штрафів та арештів майна споживачам пропонують укладати договори реструктуризації боргу. В іншому випадку на боржників чекає судове стягнення, яке може включати арешт рахунків, опис майна та додаткові витрати.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: В Україні зросла кількість боргів за комунальні послуги. Відсотки і цифри в інфографіці
У разі примусового стягнення сума до сплати зростає в середньому на 25% через судові витрати та виконавчий збір (10% від суми боргу).
Для прикладу, власниця квартири площею 206 кв. м на бульварі Лесі Українки, 23-А накопичила 161 тис. грн боргу. Після судового розгляду кошти і майно було арештовано, а борг стягнуто примусово. У результаті жінка переплатила понад 41,5 тис. грн.
Інший випадок - власник елітної квартири площею 926 кв. м на вул. Інститутській, 15/5 заборгував 163 тис. грн. Після судового процесу й арешту активів йому довелося сплатити на 23% більше - додатково 37,3 тис. грн. Наразі чоловік не сплачує поточні рахунки, що може призвести до нового судового провадження.
У КМДА наголошують: примусове стягнення застосовується до всіх системних боржників - навіть тих, хто тимчасово перебуває за кордоном.
Тарифи на житлово-комунальні послуги поступово будуть приведені до економічно обґрунтованого рівня через складний стан в енергетиці та державному бюджеті.
Національний банк України припускає, що це відбуватиметься з 2026 року. Зростання адміністративних цін у 2025 році буде обмеженим завдяки продовженню дії мораторію на підвищення тарифів ЖКГ для населення. Складний стан в енергетиці та державному бюджеті може зумовити коригування тарифів у наступних роках.
Коментарі