




Учора, 3 червня, у Донецькому центрі сучасного мистецтва "Ізоляція" відкрилася фотовиставка "Мінлива хмарність", яка демонструє Донецьк в різноманітних і несподіваних ракурсах. Роботи 8 фотохудожників, представлені в цехах закритого заводу, були створені міжнародною командою минулого літа, коли учасники проекту місяць жили в Донецьку і вивчали життя його мешканців.
"Ми провели конкурс, на який надійшло 280 заявок з 40 країн, фіналістів вибрав з числа претендентів знаковий український фотограф Борис Михайлов, володар міжнародної премії в області фотографії "Хассельблад". Ця виставка - роздуми про донецьку "мінливу хмарність", як явище суперечливе, яке можна розглядати з точки зору соціології, політики, естетики, психології", - розповіла куратор Олена Червонік.
Москвичка Наталія Павловська створила широкоформатні банери, в яких провела паралелі між міською естетикою і нинішніми ідеологічними цінностями. Бразилійка Флавія Жункейра, фотографуючи кітчеві іграшки серед руїн покинутого Палацу культури, розповіла про розгубленість та самотність в суспільстві споживання.
Канадка Марина Блек в сюрреалістичній манері розповіла про зв'язок з радянським минулим і цінності пам'яті. Португалець Нуно Баррозо, не знаючи місцевих звичаїв і мови, ухитрився стати тут "своїм" настільки, що зумів відкрити в своїх роботах інтимні сторони відносин. Італієць Марко Цитрон знімав потопаючий в зелені Донецьк з висоти пташиного польоту, а потім спускався в глибину дворів, де виявляв людські драми.
Українець Гомер (Саша Курмаз) створив інсталяцію на тему субкультур та молодіжних проблем. Народжений донеччанин Олександр Стрінадко фотографував "випадкові" картинки з побуту міських околиць, де абсурдне повсякденно. Англієць Річард Енсетт працював над темою людської крихкості та страждання, створюючи серію портретів дітей аутистів і пацієнтів Донецької обласної травматології.
"Річард доклав масу зусиль, адже у наших дітей порушений контакт із зовнішнім світом. В нормальному суспільстві з них виростають математики та музиканти, там вони частина соціуму, але в Україні педагоги не хочуть обтяжувати себе роботою з дітьми аутистами, їх зараховують до розумово-відсталих", - розповіла Gazeta.ua мама одного з маленьких героїв, зображених на фотокартині Енсетта.
Коментарі
43Одним словом, депрессивный регион. Тюрьма под открытым небом.
Народ,не піднімай кіпіш. Чого вам стидно? Фото- і просто художники всього світу у всі часи щось подібне фотографували і малювали. Потім воно забувалося, потім знову піднімаося. А ці фото, так собі. Хіба, дитина біля квітів, прекрасна, а все інше здається нічого не варта.
Поразительна тяга этих художников к негативизму, грязи, пороку и какому-то извращению (это не касается фото по аутистам). Почему сегодня люди этой профессии тяк стремятся показать эту сторону жизни? Ведь есть и иная сторона жизни - где люди любят, верят, надеются, рожают детей, несут радость другим, спасают, жертвуют собой ради других, преодолевают трудности... Почему это не показывать, почему этим не восхищаться?
Почти все фото - яркое подтверждение деградации фотохудожников. Не видно поиска чего-то интересного, нового. А "чернуху" демонстировать - много ума не надо, это - тупиковый путь. Неужели это и есть наше "современное" искусство???
Всё в топку !
Мне больше всего проимпонировали фото с мальчиками-аутистами среди цветов (насколько смог разглядеть
) И композиция хороша, и четко видно, что мальчики - не обычные, вот именно, не какие-то там дебилы, а именно не обычные. Аутисты это особенная тема, уже доказано, что они - не как все, у Филиппа Дика есть замечательный роман "Застывшее время Марса", где один из героев как раз такой мальчик. Тому, кто сможет создать "Технолэнд аутистов", воздастся как сотворителю мира... хоть, может, и не сразу...
5 фотка демонстрирует где нацики плодятся
фу...
В нормальному суспільстві з них виростають математики та музиканти, там вони частина соціуму, але в Україні педагоги не хочуть обтяжувати себе роботою з дітьми аутистами, їх зараховують до розумово-відсталих"
В нашому суспільстві педагоги і з нормальною дитини здатні зробити аутсайдера....
Таких цехов по всей Эвропе хоть жопой ешь. И таких фоток можно понаделать хошь в Германии, а хошь во Франции, Голландии и т.д.