Українці можуть зареєструвати прописку онлайн та відмовитись від окремого штампу у паспорті.
Таке нововведення презентували у новому законопроекті Міністерство економічного розвитку та торгівлі України, повідомляє прес-служба Міністерства економічного розвитку та торгівлі України.
Завдяки такому нововведенню, українцям не доведеться носити з собою окремий документ з пропискою, або показувати штамп у паспорті. Всі дані про прописку міститимуться в одному державному електронному реєстрі.
Також міністерство обіцяє полегшити реєстрацію прописки.
Для реєстрації місця проживання (отримання так званої "прописки") достатньо подати он-лайн або особисто лише один документ – декларацію (зараз необхідні 4-5 документів та особиста присутність в органі реєстрації чи ЦНАПі), - йдеться у повідомленні.
Проект закону передбачає ще кілька змін. Реєстрація здійснюється у момент звернення. Зараз – 1 день за законом, від 15 хвилин до 10 днів на практиці.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Банда 10 років підробляла українські паспорти
Додатково скасовується потреба у довідках, які підтверджують місце проживання та склад сім'ї – усі органи, що мають право знати про місце проживання, отримають інформацію з Єдиної інформаційної системи. Зараз такі довідки вимагаються під час надання 19 адміністративних послуг.
Скасовують внесення відомостей до паспортів як обов'язкову умову реєстрації, поставити відмітку можливо буде за бажанням особи. А власники житла, батьки, органи опіки інформуються про реєстрацію.
Окрім цього, проект закону передбачає низку штрафів. 1700 гривень загрожує за подання неправдивих відомостей з метою реєстрації місця проживання та у розмірі 340-850 гривень за проживання громадян без реєстрації місця проживання понад 90 календарних днів після зняття з попереднього місця реєстрації.
Міністерство запевняє, що закон не передбачає штрафів за проживання не за місцем реєстрації.
Угорщина видала українським громадянам на Закарпатті понад 100 тис. паспортів. Ці паспорти видавали в основному до надання Україні безвізового режиму.
Привабливість цього паспорта була практичною - можна було без проблем перетинати кордони в Шенгенській зоні, влаштовуватись на роботу в Угорщині або й далі.
Коментарі