субота, 03 квітня 2010 15:45

Європа ввела нові правила оформлення віз для України

Європа ввела нові правила оформлення віз для України

З 5 квітня 2010 року набуває чинності новий візовий кодекс, який Європейський Парламент та Рада Євросоюзу ухвалили 13 липня 2009 року. Згідно з ним на Україну очікують суттєві зміни у процедурі видачі візи до країн Європейського Союзу.

Найбільш принциповою зміною стане правило про взяття на облік до системи візової інформації біометричних ідентифікаторів. Це означає, що кожен заявник (включно з тими, хто оформлює візу в туристичній агенції) мусить з"явитись до консульства принаймні раз для фіксації його відбитків пальців. Щоправда, представники консульств Угорщини, Словаччини та Чехії вже заявили, що відкладуть цю норму на майбутнє. Поза тим, в Україні не буде введено кілька змін, передбачених кодексом, через Угоду між Україною та ЄС про спрощення візового режиму.

Отже, не зміняться пакет документів, який необхідно подати для отримання віз різних типів, консульські збори та звільнення від оплати консульського збору, а також інші пільги.

Для українців зміниться візова анкета, яку має заповнити кожний заявник. Як заявляють європейці, вона стане прозорішою, зміст даних – більш раціональним. Деталей не зазначають.

Ще одне нововведення – з 5 квітня скасують транзитні візи (так звані візи типу "В"). Заявникові, що бажатиме проїхати через територію Шенгенської зони транзитом, видаватиметься віза на короткочасне перебування, що надає право на дворазовий в"їзд (так звана віза типу "Е").

Паспорт прийматиметься консульствами лише в тому разі, якщо його було видано в попередні 10 років. Паспорти, термін дійсності яких було продовжено, приймати не будуть.

Для неповнолітньої дитини, яку вписано до паспорту батька чи матері, також відкривається окрема віза. Це означає, що для дітей також потрібно буде подавати окрему документовану заяву, і відкривати окрему візу на кожну особу. Досі дітей вписували у візу батьків. Відповідно, на кожну особу, вписану до паспорта, має бути відведено дві порожні сторінки. Тобто, якщо в паспорті дорослої особи вписано двоє дітей, і всі троє бажають отримати візу, там має бути шість порожніх сторінок.

Ще одна новація - відтепер про відмову у видачі візи консульська установа буде зобов"язана повідомляти про це заявникові в письмовій формі на фірмовому бланку. Новий шенгенський кодекс дозволяє заявникові отримати інформацію про причину відмови у видачі візи.

Не прийматимуться копії медичної страховки – лише оригінал. Консульства також вимагатимуть, щоб фотографію, що додається до анкети, було виготовлено щонайбільше 6 місяців до моменту подачі заяви.

Процес оформлення візи розпочинатиметься після оплати консульського збору. Відповідно, за Угодою між Україною та ЄС про спрощення візового режиму, десятиденний термін оформлення відраховується від моменту оплати. В "обґрунтованих випадках" консульство може продовжити розгляд заяви до 30 календарних днів, а в окремих випадках і до 60.

Інформація про нововведення з"явиться у всіх консульствах. Нові форми заяви уже з 5 квітня мають отримувати всі українські заявники. Їх також можна буде роздрукувати з офіційних сайтів консульських відділів.

УНІАН

Зараз ви читаєте новину «Європа ввела нові правила оформлення віз для України». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

11

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 79692
Голосування Підтримуєте введення біометричного контролю на кордоні з РФ?
  • Підтримую. Тепер потрібно заборонити українцям їздити в Росію
  • Ні, нічого не дасть крім черг на кордоні
  • Потрібно вводити візовий режим
  • Краще заборонити росіянам в'їзд в Україну
  • Це нічого не дасть. Злочинці з РФ все рівно знаходитимуть способи потрапити в Україну
  • Досить повністю припинити транспортне сполучення з РФ
  • Сумнівне рішення. Такий контроль ще більше провокуватиме Росію. Можливе загострення на Сході
Переглянути