Діти-винахідники із сіл та обласних центрів не знають, що робити зі своїми винаходами і замовчують про них. Такі школярі, як і їх вчителі, просто не мають уяви, до кого звертатися. Їх винаходи або взагалі забуваються, або максимум зберігаються у папці на комп'ютері, розповідає Євген Кудрявець, виконавчий директор Центру інновацій МАН України. Центр, яким керує Євген, допомагає юним талантам запатентувати свій виріб та знайти для нього правильне застосування.
Чи багато дитячих винаходів ви зареєстрували за 2013 рік?
На сьогодні у нас налічується 17 зареєстрованих патентів і свідоцтв про авторські права — це рік. Найбільш корисні моделі отримують патент на апробацію, і якщо вони успішно її проходять, то отримують патент на сам винахід.
Як саме ви сприяєте розвиткові дитячих винаходів?
Багато ідей потребують подальшого поштовху для розвитку. Ми створили Центр інновацій МАН України для того, аби допомагати дітям реєструвати їхні винаходи. Наші юристи займаються всім від А до Я. Потім ми організовуємо заходи, де діти отримують вже готовий патент. Вони можуть або продати його, або розвивати. Сьогодні наш Центр готовий до розширення. Це наше глобальне завдання.
Чи є дитячі винаходи затребуваними в Україні?
Діти часто придумують такі речі, про які дорослі навіть не подумали б. Корисним є винахід, що вирішує якусь конкретну проблему. Наприклад, підприємство, яке знає про ту чи іншу проблему у галузі та зацікавлене у її вирішенні, краще приділить увагу дітям, які цим займаються, аніж створюватиме власні наукові центри для дослідження. Є попит і у ІТ-сфері.
Чи сприяє МАН тому, що діти знаходять собі партнерів для подальшого розвитку?
Якщо школяр має якісь більш теоретичні ідеї, то таке викликає інтерес у науковців, приміром, академіків НАНУ. На заходи, організовані МАН, ми спеціально запрошуємо цільову аудиторію.
Якого віку ваші винахідники?
Переважно, винахідники з якими ми працюємо — це 16-20 років. До нас потрапляють також і студенти перших курсів.
У якій галузі найбільше діти роблять найбільше відкриттів?
Не можна виокремити певну галузь, у якій найбільше винаходів. Це і прикладна механіка, і робототехніка та все, що з цим пов'язане. Прикладні науки, пов'язані з хімією, фізикою, якщо йдеться про конкретний прибор — це інженерія.
Чи збільшується кількість дитячих винаходів?
Так. Минулого року це був всього один зареєстрований патент та багато авторських прав, в цьому році — це вже чотири патенти та права. На наступний уже готується десять.
Коментарі
3