"Страшно не люблю обжираловки на свята. Їжа повинна бути простою і якісною. Тому більшість страв на новорічні та різдвяні свята я тушкую", - зауважує депутат вінницької міської ради Олександр Парвадов. Більшість м'ясних та рибних страв готує з овочами та фруктами.
Для тушкованої риби підійде будь-яка морська риба або щука. Її слід добре почистити, помити, нарізати крупними шматками.
"Потім складаємо в гусятницю шарами: куски риби, потім овочі, теж крупно порізані. Я беру буряк, моркву, корінь петрушки. І так кілька шарів, до верху гусятниці. Додаю дві ложки меду, спеції, сіль, 1 склянку сухого білого вина. Накриваю кришкою і обліплюю її тістом", - розповідає Олександр Онисимович.
Ставить гусятницю у розігріту до 180 градусів духовку і тушкує 3-4 години.
"Овочі надають рибі незвичного смаку. Виходить дуже смачно. І корисно, без всякого жиру", - запевняє Парвадов.
Індичку до святкового столу депутат міськради теж готує у гусятниці. Запікає її з мандаринами.
"Мандарини чищу, але не розбираю на дольки, так цілі і запихаю в індичку. Птицю беру не дуже велику, до 3 кілограм. Добре її вимиваю, підсушую, натираю сіллю. За бажанням, можна й спеціями натерти. Але для мене – чим простіше, тим краще. Фарширую мандаринами, додаю також трохи почищеної і розрізаної начетверо цибулі. Індичку зашиваю та щедро обмащую сметаною. Дехто використовує майонез, але я його не визнаю, це не здорова їжа", - наголошує Парвадов.
Індичку кладе у гусятницю грудкою догори. Накриває кришкою. Ставить у розігріту до 180 градусів духовку та випікає 3 години.
"Індичка має "томитися", тоді м'ясо буде просто танути в роті. Якщо комусь до вподоби хрустяща шкурка, то можна за півгодини до готовності відкрити кришку, полити індичку юшкою, яка утворилась при тушкуванні і дати попектись їй без кришки", - радить Олександр Онисимович.
Коментарі
4