Документи на дитячий біометричний паспорт краще одразу подавати обом батькам. Це дозволить зекономити час і кошти на додаткові дозвільні довідки в нотаріуса. Дітям до 12 років можна не бути присутніми при оформленні паперів.
Про це кореспонденту Gazeta.ua розповіли в Державній міграційній службі України.
Зараз багато батьків цікавляться оформленням дитячих закордонних паспортів.
"Якщо хтось вже робив закордонний паспорт для маленької дитини, підкажіть, будь ласка, чи треба обов'язково брати її з собою до міграційної служби (або іншої, яку ви обрали), якщо всі документи з копіями у вас є і навіть фотографію зробили, у відповідності до вимог. Додзвонитися у міграційну (щоб в них проконсультуватись) - нереально", - запитує Олександр Михайленко з Києва.
"Єдиним документом, із яким дитина може перетнути кордон, залишився закордонний паспорт, який зараз роблять виключно біометричним. Якщо неповнолітньому не виповнилось 12 років, то всі документи для отримання паспорту можуть здати батьки", - розповіла Анастасія Кравченко із Державної міграційної служби України.
Дитині до 12 років паспорт виготовляють на 4 роки. Щоб пришвидшити процедуру, батькам краще прийти вдвох, щоб не робити додаткових довідок і дозволів у нотаріуса.
До центру надання адміністративних послуг чи у відділення Державної міграційної служби потрібно взяти:
- свідоцтво про народження дитини і його копію (для дітей до 14 років), або ID-картку – для дітей після 14 років;
- довідку про присвоєння ідентифікаційного коду і копію;
- відповідні документи, що підтверджують здійснення платежів за виробництво документа, або оригінал і копію документа про звільнення від таких платежів. Вартість залежить від терміновості і не відрізняється від сум виробництво біометричного паспорту для дорослих;
- у разі оформлення другого закордонного паспорта - попередній закордонний паспорт дитини;
- одна кольорова фотографія розміром 10х15 см та дві розміром 3,5х4,5 см, де 80% займає обличчя і позаду має бути білий фон;
- письмова заява-згода обох батьків, написана у присутності особи, яка приймає документи на оформлення паспорта. Нотаріально завірений дозвіл одного з батьків на оформлення дитячого закордонного паспорта (якщо документи подає хтось один із батьків);
- паспорт громадянина України обох батьків і їх копії;
- якщо документи подає опікун дитини, він повинен мати власний паспорт, свідоцтво про народження дитини, розпорядження про призначення опіки чи піклування та довідку про те, де дитина зареєстрована.
"Діти із 14 років повинні мати на руках ID-картку, бо без неї біометричний закордонний паспорт не можна замовити. Її треба попередньо отримати у відділенні деражвної міграціної служби, або центрі надання адміністративних послуг за місцем прописки. Чекати на ID-картку доведеться до місяця. Також рекомендуємо потренуватися із дитиною виробити підпис, адже він теж буде занесений на електронний носій разом із відбитками і фотографією".
Термінове замовлення біометричного паспорта коштуватиме 820 грн, його роблять 2 місяці, звичайне - 557 грн, на нього чекають 3 місяці.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Візи в країни ЄС стануть дорожчими
11 червня 2017 року почав діяти безвізовий режим України з державами Європейського Союзу. Безвізовим режимом з країнами Європейського Союзу, починаючи з червня 2017, вже скористалися півмільйона українців.
Коментарі