59 окрему мотопіхотну бригаду створили 8 грудня 2014 року.
Її бійці одразу почали нести службу на Донецькому та Луганському напрямку, захищаючи суверенітет і територіальну цілісність України. Згодом вони "стояли" у Чонгарі та Генічеську. 6 травня 2020 року бригада отримала ім'я генерала Якова Гандзюка, розповідає пресслужба бригади.
24 лютого 2022 року. Артилеристи бригади захищають Київ. А основні сили гідно приймають удар з окупованого Криму.
Саме на півдні України 59 ОМПБр провела блискучу операцію, яка дозволила відстояти Миколаїв. А згодом - звільнити Херсон. Бійцям "п'ятдесятдев'ятки" було надано честь здійняти прапор України над деокупованим містом.
З грудня 2022 року й дотепер бригада бере найактивнішу участь в обороні на Донецькому напрямку в районах Авдіївки, Мар'їнки, Первомайського, Красногорівки, Покровська.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Велосипед, що два тижні стояв біля військкомату
Загалом за час російського вторгнення в Україну дотепер найвищою державною нагородою "ГЕРОЙ УКРАЇНИ" нагороджено десятьох військовослужбовців нашої бригади. На жаль, шістьох із них посмертно.
"За цей час ми пройшли шлях випробувань і перемог, долаючи труднощі та зберігаючи віру в краще майбутнє. Кожен з вас - частина цієї історії, яка пишеться кров'ю, потом і сльозами, але завжди з честю та гідністю. Ми також схиляємо голови перед тими, хто віддав своє життя за нашу свободу. Їхня жертовність є основою нашої сили, а їхня пам'ять - вічним нагадуванням про ціну незалежності. Вони живуть у кожному нашому рішенні, у кожному кроці вперед", - такими словами привітав бійців 59-ки її командир, підполковник Богдан Шевчук.
Відтепер 59 ОМПБ імені Якова Гандзюка перетворюється на окрему дронно-штурмову бригаду, яка входитиме до Сил Безпілотник Систем.
"Це новий важливий виклик для вас", - підкреслив заступник командувача СБС полковник Руслан Пукасюк, звертаючись до бійців бригади.
Коментарі