!["Дозволяємо собі багато чого" - як у Криму видається опозиційна газета](https://static.gazeta.ua/img2/cache/preview/1021/1021631_w_300.jpg?v=0)
З 1999 року Бекір Мамутов очолює редакцію кримськотатарської газети "Кирим". Вона і зараз продовжує виходити на півострові, хоч і є опозиційною.
Як вдається випускати її в умовах окупації, Бекір Мамутов розповів журналу "Країна".
"У 2014 році нам пропонували медіацентр, але ми розуміли, що цим нам підріжуть мовну і політичну вуздечку. Відмовилися. Замість двох разів, газета стала виходити раз на тиждень. Урізали зарплати. За рахунок цього можемо самофінансуватися.
Газету розповсюджуємо тільки по передплаті. З близько 20 тисяч кримськотатарських родин, де є розуміння літературно-інформаційної мови, чверть її виписують. Змушені були підняти ціну. Але люди казали: "Навіть якщо вартість виросте у 5 разів, все одно будемо передплачувати", - сказав він.
"Газета була заснована 7 липня 1989 року. Вона стала першою кримськотатарською післядепортаційною газетою. Зберегла свою фактичну самостійність, бо її засновником був колектив редакції. Ми завжди були в опозиції до влади. Критикувала і Меджліс, і українську владу. Ніколи ніхто не подзвонив і не сказав: "Що ви там пишете?" Досі зберігаємо свою незалежність. У межах інстинкту самозбереження дозволяємо собі багато чого", - додав він.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: З окупованим Кримом у Росії немає майбутнього - Каспаров
Повний текст розмови із Бекіром Мамутовим читайте у свіжому випуску журналу "Країна".
Після російської анексії Криму навесні 2014 року на півострові регулярно проходять обшуки у незалежних журналістів, громадських активістів, активістів кримськотатарського національного руху, членів Меджлісу кримськотатарського народу, а також кримських мусульман, підозрюваних у зв'язках із забороненою в Росії організацією "Хізб ут-Тахрір".
Коментарі