
На YouTube виклали запис телефонних переговорів диспетчера ЦППЗ (центральний пункт пожежного зв'язку) з диспетчерами ВПЧ (воєнізована пожежна частина) ЧАЕС, Іванкова, Поліського, з керівництвом в першу годину після аварії на ЧАЕС вночі 26 квітня 1986 року.
Пожежнники прибули до місця аварії на ЧАЕС майже відразу. Першою приїхала бригада під командуванням лейтенанта Володимира Правика (начальник караулу 2-ї воєнізованої пожежної частини Управління внутрішніх справ Київського облвиконкому по охороні Чорнобильської АЕС ), який помер 9 травня від гострої променевої хвороби.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: "Хутко йди додому, зачиняй вікна й двері, сиди й не виходь" - евакуація з Прип'яті
Пожежників не попередили, що ця аварія була чимось більшим, ніж звичайна пожежа, тож і про надзвичайну небезпеку вони не знали.
"Ми не знали багато про радіацію. Навіть ті, хто працював тут, не мали жодних ідей. Не було води у вантажівках. Михайло заповнив цистерну і ми націлили струмінь води на вершину. Потім ті хлопчики, які померли, пішли аж до даху – Коля Ващук, Володя Правік та інші... Вони піднялися вгору сходами... і я вже їх ніколи не побачив знову", - згадував пізніше один з пожежників, Гергій Хмель.
У перші години після аварії багато хто, мабуть, не усвідомлював, наскільки сильно зруйнований реактор, тому прийняли помилкове рішення забезпечити подачу води в активну зону реактора для її охолоджування. Ці зусилля були даремними, оскільки і трубопроводи і сама активна зона були зруйновані, але вони вимагали ведення робіт в зонах з високою радіацією, які персонал виконував без захисного одягу. Інші дії персоналу станції, такі як гасіння локальних пожеж в приміщеннях станції, заходи, направлені на запобігання можливого вибуху водню, та інше, навпаки, були необхідними. Можливо, вони запобігли ще серйознішим наслідкам.
Вогонь гасили до 5 години ранку. У середині четвертого блоку його вдалося загасити лише до 10 травня 1986 року.
Коментарі
23Если б в ту ночь не залили водой и не остудили во время реактор 4-го энергоблока, то на следующий день после теплового взрыва - 27 апреля примерно в 13:00 мог произойти атомный взрыв разрушенного ядра, в котором на тот момент уже температура подходила к критической точке. Слава Богу залили пожарные водой реактор и не случилось ещё более страшной трагедии! А ведь рядом были ещ 3 энергоблока! Спасали станцию великие герои и они все знали об опасности, какую нёс в себе разрушеный реактор!
хохлы, вы зачем ченобыль взорвали?
Закрий хавало, ПІДОР.
иди пасись
Савєтська система ніввелювала людську гідність й перетворювала кожного в німого раба системи. незгідних переслідували й утискали. З одного боку можна співчувати пожежникам, але існує чимало "але". Вони не протестували проти будови ЧАЕС, проти запуску її в невідповідному регіоні, проти використання теренів України для збагачення Москви... Тому який толк виставляти совєтських героями? Вони винні.
Коммунисты и всё советское отродье, будьте вы ПРОКЛЯТЫ!Вам американцы плохие и весь мир остальной тоже плохой, но только вот в США и нигде в цивилизованных такого как в Чернобыле не случилось!Проклятые коммунисты и советское-КБШное отродье!Чтоб вы все поиздыхалии все ваши выродки подохли в муках, чтоб в аду вам вечно гореть!Чтоб ваша проклятая Москва пылала пуще чем 4-ый энергоблок!
В Фукусиме катастрофа еще мощнее. Тоже коммунисты виноваты? Что б ваш нациковский Запад протух и ни гроба ни покрышк ему и - аварию ЧАЭС ликвидировала вся страна СССР, покуда быдло на Западенщине в схронах отпердеться от схронах не могло...
На Україні крайній завжди диспетчер ? або І. Мазепа, Б. Хмельницький,С. Бандера, Т. Шевченко, В. Шкляр, В. Ющенко та мілліони простих українців ?
Если бы КГБшники по указке из Москвы не наставили оружие на дежурного диспетчера станции, то он бы не дал указание смене проводить эксперимент с реактром! Но сыну академика Александрова(?) требовались данные для диплома (или диссертации?), поэтому эксперимент принудительно таки провели силовым методом!
в фамилиях я могу ошибиться, но идея точная. Сам слышал от очевидцев...
В СССР почалась "перестройка", вільні коперативи і можливість заробляти ліві гроші. Завезли свіже пальне на Чорнобильську станцію, перед цим 2 досліди робити на старому. Як завантажили свіже, то знову далі вказівку провести дослід. Але нарощування потужності урану 238 (швидкість виходу нейтронів) гасять за допомогою вуглецевих стрижнів (вони десь у два-три рази швиде гальмують нейтрони, ні ті наростають). Увімкнули реакцію, пішле нарощування потужності. Опустили стрижні - не допомагає! Реакція наростає!! ПРИЧИНА може бути лише одна: в заправці була певна частка урану-235 у якого нейтрони наростають лавинно і не можуть бути зупинені в приципі, U-235 використвоують для бомб... Навколо станції знайшли багато U-235.
Не помню людей в ОЯБ с именем Варунамiтра
Ерунда. Я там работал.
И что, не правда? Я сам там не работал, но знаю людей, которые работали...Есть даже музей!
А лично знал НСС, НСБ, СИУРА и других...
Незалежна Україна мала б провести серйозне розлідування Чорнобильської катастрофи, яка була 26 квітня 1986 р., з долученням наукових ексепртів і всього наявного на сьогодні інформаційного матеріалу. А цей інформаційний матеріал вперто показує, що то був не самовибух з недогляду персоналу, а таки спланована диверія. Тому розлідування обов'язково має бути!!! Щоб не тільки ми сплачували за те дійство і його наслідки, але й ті заокеанські планувальники, які провели ту диверсійну операцію.
Мысль о диверсии "висела в воздухе" в 86ом с первых дней...
брехунячі комуняки, строители комунизма, виявилися вбивцями мільйонів людей, і по цей день не перестають брехати, тільки тепер вони регионали або ж зними
Як страшно - звучить смертний вирок десяткам людей, Царство Їм Небесне
Вечная память героям!