14 серпня 2013 року сили безпеки Єгипту в Каїрі жорстоко розігнали прихильників відстороненого від влади президента Мухаммеда Мурсі. В ході масових зіткнень з поліцією загинуло 525 осіб, з них 43 - поліцейські. Ще 3717 людей поранили.
У країні пройшли найбільші за всю історію мирні акції протесту з вимогою відправити у відставку президента-ісламіста Мухаммеда Мурсі. Він був першим демократично обраним президентом. За рік до того єгиптяни скинули Хосні Мубарака, який правив країною 30 років.
Мурсі почав вводити ісламське право, а в конституції закріпив собі додаткові повноваження. Тоді піднялися демонстрації прихильників світської держави. Військові усунули його від влади і призначили главою країни голову Конституційного суду Адлі Мансура.
Мурсі ув'язнили за те, що "не виправдав сподівань народу". Наказали заарештувати 300 членів його партії "Брати-мусульмани". Військовому перевороту передували кілька днів демонстрацій проти Мурсі. Йому закидають, що у світській країні запроваджує ісламські порядки. А економічні проблеми залишаються.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Військові розстріляли демонстрантів
"Брати-мусульмани" закликали народ до повстання "проти тих, хто намагається вкрасти в нього революцію з допомогою танків". Попередили, що Єгипет може перетворитися на ще одну Сирію. Там понад рік триває громадянська війна уряду з повстанцями-ісламістами.
Рух "Брати-мусульмани" після повалення Мурсі заборонили. Понад 1,4 тис. прихильників екс-президента стратили. Ще 40 тис. — ув'язнили. ООН назвала масові смертні вироки безпрецедентними в новітній історії.
19 червня 2019 року колишній президент Мухаммед Мурсі помер під час судового засідання в Каїрі. Йому було 67 років.
Солдати єгипетської армії розстріляли щонайменше 35 протестувальників перед штаб-квартирою Республіканської гвардії у столиці Каїрі.
Коментарі