Ексклюзиви
понеділок, 09 квітня 2018 08:21

Вбивцю пастора засудили до 99 років ув'язнення

Вбивцю пастора засудили до 99 років ув'язнення
Похорон Мартіна Лютера Кінга. Фото: http://newsinphoto.ru

9 квітня 1968 року поховали 39-річного борця за громадянські права чорношкірих, баптистського пастора Мартіна Лютера Кінга. 4 квітня в американському місті Мемфісі снайпер Джеймс Ерл Рей смертельно його поранив.

Мартін Лютер Кінг народився у родині пастора баптистської церкви. Навчався в коледжі для кольорових в Атланті, в аспірантурі Бостонського університету захистив дисертацію — став доктором філософії. У 1947 році Кінг прийняв сан пастора. Тоді ж став членом Національної асоціації прогресу кольорового населення. Через шість років одружився із музиканткою Кореттю Скотт. У подружжя народилося четверо дітей.

У січні 1957 року Кінга обрали президентом організації "Конференція керівництва християн півдня", створеної для боротьби за громадянські права афроамериканців. За 11 років Кінг об'їхав понад сім мільйонів кілометрів, виступив з промовами більше 2500 разів. Написав п'ять книг і величезну кількість статей, в яких закликав домагатися рівності мирними шляхами. Заявляв, що про людей слід судити не "за кольором шкіри, а по їхньому внутрішньому наповненню".

Під час мирного маршу на Вашингтон його промову "У мене є мрія" біля підніжжя монумента Лінкольну слухали близько 300 тисяч американців. 15 разів Кінга заарештовували, одного разу ранили ножем в груди. У 1964 році борцю за рівність присудили Нобелівську премію миру.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Американського президента розстріляв психічно хворий

В день вбивства Кінг прибув до Мемфіса, щоб підтримати забастовку чорношкірих сміттярів, яка тривала з лютого. Після виступу в місцевій церкві п'ятидесятників, зупинився в мотелі "Лорейн". О 18:01 за місцевим часом на балконі другого поверху мотелю в Кінга вистрілили. Куля пройшла через щелепу, спинний мозок і застрягла в плечі. Чоловік помер за годину в госпіталі. Убивство одного з найавторитетніших негритянських лідерів викликало масові заворушення і безлади майже у 100 містах країни. У Вашингтоні мер міста ввів комендантську годину і заборону на продаж алкоголю і зброї. За чотири дні там загинули 12 людей, 1 097 осіб були поранені і більше 6 000— заарештовані. 9 квітня Кінга поховали в Атланті. На похорон прийшло понад 100 тисяч людей.

Вбивця - двічі судимий 39-річний Джеймс Ерл Рей намагався втекти у Зімбабве за підробленим паспортом. Через два місяці його схопили в лондонському аеропорту. Рей ви знав себе винним у вбивстві Кінга, його засудили до 99 років ув'язнення. Згодом він відмовився від своїх свідчень – пояснив, що робив це під тиском. Дружина і діти Мартіна Лютера Кінга неодноразово заявляли, що вбивство Кінга замовили в урядових і військових колах. Через 15 років після смерті Лютера Кінга Конгрес США оголосив третій понеділок січня національним святом на честь дня народження борця за рівні громадянські права.

"Любов - це єдина сила, здатна перетворити будь-якого ворога в друга" - 10 найвідоміших цитат Мартіна Лютера Кінга.

Зараз ви читаєте новину «Вбивцю пастора засудили до 99 років ув'язнення». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 1
Голосування Як ви облаштовуєте побут в умовах відімкнення електроенергії
  • Придбали додаткове обладнання для оселі задля енергонезалежності
  • Добираємо устаткування та готуємося до купівлі
  • Не маємо коштів на таке, ці прилади надто дорогі
  • Маємо ліхтарі та павербанки для заряджання ґаджетів, нас це влаштовує
  • Певні, що незручності тимчасові і незабаром уряд вирішить проблему браку електроенергії
  • Наша оселя зі світлом, бо ми на одній лінії з об'єктом критичної інфраструктури
  • Ваш варіант
Переглянути