
Науковці стверджують, що предки сучасних людей, які мешкали на планеті невеликими племенами ще до того, як Homo Sapiens розселилися різними континентами, мали щелепи, які були принципово відмінні від щелеп сучасних людей.
Дослідження, проведене антропологами в Університеті Нью-Йорка, доводить, що африканські австралопітеки або Australopithecus africanus, мали надзвичайно сильну щелепу, причому вони чудово користувалися всім ротом для розколювання великих горіхів й інших твердих предметів, наприклад черепашок. Предки людей були здатні зубами розколоти грецький горіх з такою ж простотою, з якою сучасні люди кусають стигле яблуко.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Давні індіанці будували кургани за 90 днів
Нью-йоркські фахівці говорять, що стати австралопітеків такими "лускунчиками" змусили суворі життєві обставини. Зважаючи на їхні обмежені розумові здібності та відсутність придатних знарядь праці й полювання, предки людей їли в основному лише те, що лежало у них під ногами, а цей раціон був мізерний і не завжди легко доступний.
Висновок про суперсильні щелепи Australopithecus africanus вченим був зроблений на основі детальної комп'ютерної моделі, відтвореної на основі останків, знайдених в різні часи на території Африки. Фахівці відзначають, що австралопітеки мали не тільки надзвичайно щільні й розвинені щелепні м'язи, але й не менш сильні ясна і міцні зуби.
За припущенням фахівців, сучасні люди отримали у спадок від австалопітеков у роті бічні ікла і звичай міняти молочні зуби на корінні.
Антропологи кажуть, що ці предки людей жили в основному в лісах на півдні Африки.
Коментарі
4То дуже давні предки))
Суперсильна зуби ? У вас редактором Арфуш працює?
А наших риг суперсильні рукі,за два рокі країну розібрали..
Своїми суперсильними зубками вони не тільки горішки гризли: "... большинство австралопитеков входило в пищевую цепочку более прогрессивных людей, обогнавших их в развитии по другим веткам эволюции, и с которыми они пересекались по времени, хотя продолжительность совместного существования указывает, что были и периоды мирного совместного существования." ru.wikipedia.org