Ексклюзиви
понеділок, 19 лютого 2018 16:30

У Мюнхені відкрили меморіальну дошку консулу УНР
5

До 100-річчя української дипломатії у Мюнхені відкрили пам'ятну дошку першому консулу УНР Василю Оренчуку. Її розмістили на будинку, де розташовувалося генконсульство. Василь Оренчук був призначений на цю посаду 15 листопада 1918 року. Участь у відкритті взяв міністр закордонних справ України Павло Клімкін.

Компетенція консульства УНР поширювалася на тодішні землі Баварія, Вюртемберг і Баден. Консульство УНР у Мюнхені припинило роботу внаслідок Раппальського договору і визнання Німеччиною "Радянської України" 21 грудня 1922 року, повідомляє "Історична правда".

У Мюнхені відкрили меморіальну дошку Василю Оренчуку - консулу УНР
Фото: https://www.facebook.com/UKRinMunich/
У Мюнхені відкрили меморіальну дошку Василю Оренчуку - консулу УНР
У Мюнхені відкрили меморіальну дошку Василю Оренчуку - консулу УНР
У Мюнхені відкрили меморіальну дошку Василю Оренчуку - консулу УНР
У Мюнхені відкрили меморіальну дошку Василю Оренчуку - консулу УНР

Генконсульство УНР розташовувалось у Мюнхені за адресою Ainmillerstrasse, 35. Це підтверджується витягом із вуличного кадастру Мюнхена 1919-1924 років. Нині будівля перебуває у приватній власності. Встановлення меморіальної дошки було погоджене власницею будинку, а також відділом захисту пам'яток архітектури міста Мюнхен. Її виготовлено з українського граніту штутгартською фірмою "Еліна-Шт". Нею володіє виходець з України. Зробив дошку безкоштовно.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Таке враження, що Бандера помер місяць тому — литовський політолог

Могилу Василя Оренчука на місцевому цвинтарі Вальдфрідгоф було ліквідовано. Це сталося через несплату мита за землю могилу 1996 року, проте на цьому місці так і не було розміщено іншого поховання, тому відновлення могили можливе. 2017-го було здійснено оплату мита за землю на могилі на 20 років. Остаточне відновлення могили очікується до кінця 2018 року, повідомили в МЗС.

Саме в Мюнхені провів останні роки життя Степан Бандера. Він проживав під паспортом на ім'я Штефан Попель. За однією з версій, паспорт залишився йому від львівського шахіста Стефана Попеля, який 1944-го покинув Україну. 20 жовтня 1959 року Степана Бандеру поховали на мюнхенському цвинтарі Вальдфрідгоф. Могила Степана Бандери у Мюнхені – об'єкт пристальної уваги української діаспори. 17 серпня 2014 року пам'ятний хрест на могилі Степана Бандери в Мюнхені було зруйновано. Земля на могилі з невідомих причин була перекопана. Цей акт вандалізму було зафіксовано німецькою поліцією, консулом України в Мюнхені та міністром закордонних справ України Павлом Клімкіним.

Зараз ви читаєте новину «У Мюнхені відкрили меморіальну дошку консулу УНР». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 1
Голосування Як ви облаштовуєте побут в умовах відімкнення електроенергії
  • Придбали додаткове обладнання для оселі задля енергонезалежності
  • Добираємо устаткування та готуємося до купівлі
  • Не маємо коштів на таке, ці прилади надто дорогі
  • Маємо ліхтарі та павербанки для заряджання ґаджетів, нас це влаштовує
  • Певні, що незручності тимчасові і незабаром уряд вирішить проблему браку електроенергії
  • Наша оселя зі світлом, бо ми на одній лінії з об'єктом критичної інфраструктури
  • Ваш варіант
Переглянути