У Нью-Йорку вперше у світі 1904 року пройшло масове святкування Нового року. Це відбулося на площі Таймс-Сквер. Площа розташована в центральній частині Манхеттена - на перетині Бродвею і сьомої авеню. Вона отримала свою назву від газети New York Times, головний офіс якої раніше знаходився на цій площі.
У 1904 році видавець Адольф Очс переконав тодішнього мера Нью-Йорка побудувати там станцію метро і назвати Таймс-Сквер. На честь видання один з хмарочосів і площа були перейменовані і відбувся феєрверк.
Через три роки після цього салюти в місті заборонили. Газета стала зустрічати Новий рік спуском кришталевої кулі зі шпиля висотної вежі. 31 грудня о 23:59 опустили кришталеву кулю. Це означало початок Нового року.
Вже більше ста років щороку у Нью-Йорку саме так відзначають Новий рік. Це спостерігають сотні тисяч людей.
Напередодні Нового 2000 року на Таймс-Сквер, за приблизними оцінками, зібралося 2 млн. людей. Вони заповнили не тільки площу і прилеглі вулиці, аі кілька кварталів навколо. Так був побитий рекорд серпня 1945-го, коли тут відзначали закінчення Другої світової війни.
В середньому в новорічну ніч на площі збирається близько 750 тисяч глядачів, а напередодні Нового 2000 року за приблизними оцінками, зібралося 2 млн. чоловік, заповнивши не тільки площу і прилеглі вулиці, але і кілька кварталів навколо. Так був побитий рекорд серпня 1945 року, коли тут відзначали закінчення Другої світової війни.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Українці розповіли, як зустрінуть Новий 2020 рік
На новорічне частування українці готові витратити в середньому майже 1400 грн.
67% українців зустрінуть Новий рік удома, за даними опитування фонду"Демократичні ініціативи" ім. Ілька Кучеріва та ЦентруРазумкова.
Ще 16,5% - у гостях, 3% - у громадському закладі чи на публічному святкуванні, 2% - на самоті перед телевізором, 1% - у цікавій подорожі Україною, 1% - за кордоном, 0,5% - в компанії інтернету.
Коментарі