Ексклюзиви
неділя, 16 листопада 2014 15:19

Росія викрала грамоту, якою Катерина ІІ передала українським козакам Кубань
10

Музей української пропаганди
Фото: Олександр Квятковський
Музей української пропаганди
Зліва направо: Віктор Тригуб, Сергій Пархоменко й Олесь Городецький – голова Християнського товариства українців Італії
Музей української пропаганди
Музей української пропаганди

Російські спецслужби викрали з українського музею в США документ, яким імператриця Катерина Друга подарувала Кубань українським козакам.

Про це йшлося на конференції під промовистою назвою "Кубань - це Україна" в київському Музеї української пропаганди.

Про що говорили на заході?


Віктор Тригуб - редактор журналу "Музеї України".

Мені й колегам по журналу 2007 року стало відомо, що в місті Ховелл, штат Нью-Джерсі, є музей кубанського козацтва, яким опікуються наші емігранти. Там багато раритетів, регалій. Один з них - "дарственная" українським козакам від Катерини Другої на Кубань.

Ми стали наполягати, щоб Україна забрала до Києва частину експонатів. Російські шовіністи хотіли забрати весь музей. Почалася в нас інтернет-війна з губернатором Кубанського краю.

Того ж року ми перемогли їх в американських судах. Україна мала отримати прапори, багато документів, особливо цінний і цікавий з яких - грамота. Кілька разів питання підіймалась у Верховній Раді, щоб створити комісію з повернення цінностей.

Справа дійшла до Ющенка. Він скликав під це діло олігархів. Кажуть, що Сергій Тарута давав 2 млн доларів за її повернення.

А тоді в США диверсантська спецгрупа ГРУ вночі на машинах з номерами російського консульства пограбувала цей, опломбований на той час, музей у Ховеллі.

Президентом США був Джордж Буш. Кондоліза Райз (держсекретар. - Gazeta.ua) телефонувала Путіну й міністру МЗС Росії. Здається, Іванов. Був скандал. Буш і Райз діяли жорстко і чітко. Не так, як зараз Білий Дім, який усунувся від українського питання. Взагалі республіканці в українських питаннях більші молодці.

Через кілька місяців росіяни таки переправили регалії в Росію. Деякі копії зараз у Краснодарі, а оригінали начебто в Москві.

Сергій Пархоменко - президент Центру зовнішньополітичних досліджень ОПАД. Народився в місті Анапа Краснодарського краю, 1984 року.

Важливо, щоб після розпаду Росії біля нас постала лояльна до нас держава. Кубань і Дон ще послужать нам для убезпечення від політичних викликів зі Сходу.

Не закликаємо приєднувати Кубань, але колись це стане можливим. Або, коли Україна зможе попросити частину російської території як компенсацію за всю шкоду, яку РФ завдала нам. Або шляхом кубанського референдуму. Але вже зараз треба підтримувати питання автономії цих регіонів і шукати якнайбільше спільного з народом, який себе асоціює хоч і не з Україною, але з козацтвом.

Держава мусить підіймати питання захисту наших співвітчизників на східних теренах. Є українці на Кубані, на Зеленому Клині. Незалежно від успіхів, порушувати цю тему треба. Це допоможе перейти в інформаційний контрнаступ із Росії.

Люди і без підтримки України стали цікавитись історією. Шукають фольклор. Динаміку видно по форумах, соцмережах - усюди, де є неофіційна думка. Я майже щороку їжджу до родичів на Кубань. Звісно, населення в основному позиціонує себе з Росією. Там багато вихідців із середини Росії, заселені після голодомору на Кубані. Навіть переселені після війни українці мало себе асоціюють з Україною. Але більшає тих, що називають себе кубанцями, козаками чи просто місцевими. Хоч і вони в своїй масі заражені псевдо-історією Кубані, яку подає російська пропаганда. В 90 роки там ще говорилося про українські традиції кубанської культури, але зараз "козачество - главная боевая защита России".

Кубань - один з ключових для Росії регіонів і небезпечний поширенням сепаратизму. Мабуть, одразу після Чечні й Інгушетії. В ньому найжорсткіше діє ФСБ. Це знаю з розповідей знайомих. Організатори маршу про федералізацію Кубані - в СІЗО або втікачі, які намагаються стати політичними біженцями. Не в Осетії, не на Уралі, а саме на Кубані таких "федералістів" найбільше половили. Бояться усамостійнення регіону, тому українці мають оптимістично підтримати ці відцентрові рухи.

Росіянин зі Ставропольського краю, який боїться розголошувати ім'я. На вигляд років 30.

За новим законом, будь-які заклики до федералізації Російської Федерації, як це по-ідіотськи не звучить, є кримінальним злочином.

Я колись був причетний до соцопитування про російську ідентичність. У людей цікавилися, чи солідарні вони з гаслом "Хватит кормить Кавказ". На Сибірі, як ніде, багато людей казали "Хватит кормить Москву". Та і південь Росії вважає, що Москва тільки висмоктує молодих талановитих людей, робить із них космополітів, і більше вони ніякої користі своєму краю не дають.

Є дві критегорії громадян Росії: ті, які щось хочуть знати і ті, які дивляться телевізор. Других я називаю жопоротими. Їх на Кубані відсотків 90. Решта 10 відсотків - зовсім не структуровані, але їх можна позиціонувати як кубанську індивідуальність. Більшість із них розуміють скорий розвал Росії і бояться економічної сторони цього.

Я був на московському марші миру 21 сентября. Прийшло 150 тисяч. А вся пропаганда зібрала 200 мавп. Півтори години йшла колона одним потоком, а 200 мавп із прапором ДНР кричали нам: "Отщепенцы!".

280 людей затримали в Невинномиську (місто крайового підпорядкування в Ставропольському краї. - Gazeta.ua) за підтримку Євромайдану. ЗМІ люблять казати, що людей на мітинг заманили, використали. Ні. Люди свідомо йшли на затримання. Розуміючи наслідки, вийшли.

Проукраїнськи налаштованих росіян, які зараз їдуть в Україну, завертають. Що цікаво - завертає Україна. Навіть тих, хто був на Майдані. Українська прикордонна служба мене депортувала з аеропорту Бориспіль, мовляв, я тітушка. Добре, кажу, показую перепустку в Штаб Євромайдану. Забрали, поклали його в мій паспорт - і віддали ФСБшникам в Москву. Таке в травні в Борисполі зробили українські працівники. Змушені? Завербовані? Хто вони? Політбіженці російські в Києві не отримали ні одного права на проживання. Можливо, це майбутня політична еліта Росії. Виставивши одного назад недавно, українські службовці, мудаки, заявили, що Росія - демократична країна.


Музей української пропаганди - перший музей на Троєщині. Відкрився цього літа. Наразі діє один виставковий зал, готують до відкриття другий. Зараз у музеї показані фотографії, сучасні та радянські плакати і навіть роздруковані демотиватори. Одну стіну займають стенти, подаровані товариством "Меморіал". Є експонати з зони АТО.

Зараз ви читаєте новину «Росія викрала грамоту, якою Катерина ІІ передала українським козакам Кубань». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

18

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 1
Голосування Як ви облаштовуєте побут в умовах відімкнення електроенергії
  • Придбали додаткове обладнання для оселі задля енергонезалежності
  • Добираємо устаткування та готуємося до купівлі
  • Не маємо коштів на таке, ці прилади надто дорогі
  • Маємо ліхтарі та павербанки для заряджання ґаджетів, нас це влаштовує
  • Певні, що незручності тимчасові і незабаром уряд вирішить проблему браку електроенергії
  • Наша оселя зі світлом, бо ми на одній лінії з об'єктом критичної інфраструктури
  • Ваш варіант
Переглянути