Річка Темза, що вийшла з берегів, затопила 6 січня 1928 року деякі райони Лондона. Були людські жертви. З тих пір в Лондоні повеней не було.
На Різдво випала велика кількість снігу, сталося раптове потепління, а снігопад змінився сильним дощем . Ці події привели до подвоєння обсягу води, що стікає в Темзу. В ніч на 7 січня річка Темза в центрі Лондона вийшла з берегів, її води затопили великі площі в місті. В результаті повені, що забрала життя 14 людей, тисячі людей залишилися без даху над головою. Сильно постраждали багато будівель. До кінця дня річка повернулася в свої береги, але на викачування води з усіх будівлі і тунелів знадобився ще місяць. Вода прорвала парапет поруч з галереєю Тейт.18 картин опинилися повністю знищеними. 225 полотен серйозно постраждали.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Автобус провели в останній рейс
На ліквідацію збитків від повені пішло кілька років. Будинки в найбільш постраждалому районі, Міллбенк, були в основному зруйновані і побудовані заново. Найбільше постраждав район біля мосту Ламбет. Там загинули 10 осіб. Ламбетський міст був перебудований, набережні були підняті, а річкові огорожі посилені в районі проблемних ділянок річки. В 1984 році так званий Бар'єр Темзи був нарешті побудований.
У Лондоні 9 грудня 2005-го закінчилась експлуатація двоповерхових автобусів. Уздовж всього маршруту стояли юрби людей, які прийшли попрощатися з автобусом. Понад 50 років "Рутмастер" був невід'ємною частиною Лондона.
Коментарі