Танення снігу та льоду розкрило сліди доісторичних амфібій і рептилій, вік яких сягає сотень мільйонів років.
Клаудія Стеффенсен, мандрівниця з Ловеро, під час прогулянки в північних Альпах Італії випадково натрапила на залишки давньої екосистеми. Виявлення сталося в регіоні Вальтелліна Оробіє в Ломбардії, де були знайдені чудово збережені сліди доісторичних тварин. Ці скам'янілі відбитки збереглися з пермського періоду, який передував епосі динозаврів, і їхній вік становить приблизно 280 млн років, пише The Guardian.
Клаудія разом із чоловіком досліджувала кам'янисту стежку в долині Амбрія, неподалік швейцарського кордону. Вона звернула увагу на незвичайні візерунки на світло-сірому камені, на який випадково наступила. Вона сфотографувала знахідку.
Фото потрапило до рук фотографа-природознавця Еліо Делла Феррера, який передав зображення палеонтологу Крістіано Даль Сассо з Міланського музею природної історії. Дослідники встановили, що знайдені на висоті 1700 метрів над рівнем моря сліди належали доісторичній рептилії.
Влітку 2023 року вчені провели масштабне обстеження території природного парку, дослідивши височини до 3 тис. м. Вони знайшли сотні подібних скам'янілих слідів рептилій, амфібій і комах. Ці відбитки збереглися в лінійній послідовності, що дозволило вченим визначити шляхи пересування доісторичних тварин. На думку дослідників, відбитки належать як мінімум п'яти різним видам, серед яких деякі тварини досягали 2-3 м завдовжки.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Палеонтологи знайшли рештки акули віком 91 млн років
Іхнолог Лоренцо Маркетті із Музею природної історії в Берліні відзначив високий рівень збереження слідів. На них помітні навіть деталі, такі як відбитки кігтів і текстура шкіри на животі.
Пермський період завершився найбільшим масовим вимиранням в історії Землі, викликаним різким потеплінням клімату. Теперішнє глобальне потепління, яке призвело до танення льоду, допомогло розкрити ці давні сліди.
Президент природного парку Вальтелліна Оробіє Доріано Кодега наголосив, що це відкриття є прямим наслідком кліматичних змін. Геологічні зрушення в цьому районі сприяли оголенню гірських порід і виявленню скам'янілостей.
Деякі зі знайдених реліквій вже були перевезені до Міланського музею природної історії для демонстрації. Тим часом наукові дослідження на місці триватимуть, адже ці відкриття мають величезне значення для палеонтології.
Коментарі