Масове поховання знайшли археологи у Нюрнберзі в Німеччині.
Там близько 2 тис. скелетів. Це могли бути загиблі під час епідемії чуми, повідомляє CNN.
Археологи кажуть, що поховання може бути найбільшим із розкопаних у Європі. Розкопали вісім "чумних ям", кожна з яких містила кілька сотень тіл.
Розкопки проводили перед будівництвом житлових будинків.
"Ці люди не були поховані на звичайному кладовищі, хоча в Нюрнберзі є спеціальні чумні кладовища. Це означає, що була велика кількість померлих, яких потрібно було поховати за короткий проміжок часу без дотримання християнських звичаїв поховання", – зазначила Мелані Лангбейн з департаменту охорони спадщини Нюрнберга.
У Нюрнберзі ставалися спалахи чуми приблизно кожні 10 років, починаючи з XIV ст.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Археологи знайшли у могилі незвичайні ножиці
За допомогою радіовуглецевого аналізу встановили, що одне масове поховання датується кінцем 1400-х - початком 1600-х років. Також археологи знайшли уламки кераміки й монети, які вказують на пізніший період.
Археологи також виявили записку 1634 року, в якій описується спалах чуми, що забрала понад 15 тис. осіб у 1632-1633 роках. У ній вказано, що майже 2 тис. людей поховали біля церкви Святого Себастьяна, яка була на місці розкопок.
"За допомогою статистичних методів ми можемо дослідити розмір і демографічні показники міста за допомогою тих же інструментів, що і сучасна група для перепису населення - враховуючи відсоткове співвідношення дітей і дорослих, жінок і чоловіків, а також загальний стан здоров'я. Технічно ми навіть можемо з'ясувати, який тоді був відсоток шульг", - сказав Джуліан Декер, компанія якого проводить розкопки.
Археолог-аматор Вольфганг Херкт виявив скарб кельтських монет у землі Бранденбург на північному сході Німеччини.
41 золоту монету створили понад 2 тис. років тому. Це перший відомий кельтський золотий скарб у Бранденбурзі.
Коментарі