




Українські археологи завляють, що у ході роботи в кримському городищі Ак-Кая майже дійшли до скіфського періоду.
Городище Ак-Кая - Вишенне розкопують в Білогірському районі. Всього 10 га, існувало воно в 4-1 століттях до нашої ери. Пізніше на цьому місці збудували фортецю.
"Є версія, що це городище було пізньоскіфською столицею до Неаполя Скіфського. Ми зараз розкопуємо середньовічний шар, будинки і стіни, а під ним йде скіфська фортеця. Така цікава пам'ятка, два в одному. Поки видно, що була потужна оборонна система, поряд є царські скіфські кургани. Тож є привід вважати городище скіфською столицею, але поки це неточно. Це городище - перехідний етап між ранніми скіфами-кочівниками і пізніми осілими скіфами. Це ключова ланка в еволюції народу, його культури, саме цим вона цінна", - розповів співробітник заповідника "Неаполь Скіфський" Віталій Тихомиров у коментарі kianews.
Між 280-260 рр. до н. е. держава скіфів значно скоротилася під натиском споріднених їм сарматів, що прийшли з-за Дону.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Лідер гурту "От Вінта" намалював для Капранових скіфів, схожих на себе
Столиця скіфів була перенесена в Крим, за останніми даними, в городище Ак-Кая, на якому ведуться розкопки з 2006 року. За результатами порівнянь планів розкопок з аерофотознімками і зйомкою з космосу було визначено, що знайдено велике місто з фортецею, яке існувало на два століття раніше, ніж Неаполь Скіфський.
У 30-х рр. 2 століття до н. е. на річці Салгір (в межах сучасного Сімферополя) на місці існуючого поселення був побудований Неаполь Скіфський, імовірно, під керівництвом царя Скілура.
Крім скіфів в різні епохи на території Ак-Кая жила різна людність. Відкрита сьогодні фортеця Ак-Кая є класичним археологічним листковим пирогом: знизу камені римського часу, а згори - тесана кладка хазар.
У листопаді в Ак-Кая відкрили туристичний маршрут. Він включає відвідування скіфського кургану з кам'яним склепом, святилища з наскельними малюнками хазарського часу, скіфського та хазарського городища, кварталу майстрів, виставки артефактів і велопробіг по території археологічного парку.
Коментарі
9А ущербных, укро,скотов, под Бучей, будут расскапывать?)
Крим - така собi, "частина Близького Cходу" в Укра?нi...
хохлы нашли свои корни
От почитаєш, подивися фото - і хочеться в Крим. А зутрічаєш у Криму аборигенів, то зразу хочеться додому.
Ну так езжай в Карпаты, тамошние аборигены тебе понравятся больше. А я езжу в Крым каждый год и мне нравится.
Завтра якийсь академік скаже, що звідти починалась "Великая Святая Рашка " !
Микола Галичанець в книге" Українська нація" "довів", что из Крыма произошла "Велика Україна". Сама книга может быть диагнозом для психиатра.
"Ак Кая" - Біла Скеля, Біла гора (Білгород), а "Скілур" - від латині "scio" - знати, вирішувати. Це ім'я української державної традиції: Мудрий.
Какое отношение Скилур мог иметь к латыни? Он скиф, и в его столице не найдено ни одной латинской надписи. Греческие надписи - да, найдены. Хотя античные авторы действительно восторгались мудростью Скилура.