
Відомий бюст цариці Нефертіті в давнину, як і зараз, був еталоном краси, вважає Фредеріка Зейфрід, директор Берлінського Нового музею, де перебуває відома скульптура.
"Образ Нефертіт зачаровує людство вже ціле століття. Він став свого роду ідеалом краси. Ми знаємо й інші її зображення, також дуже красиві скульптури і фрески, які відносяться до пізнього періоду Амарни. Але ніщо не приковує до себе увагу так, як її бюст. Думаю, причиною його популярності став саме цей ідеал краси", - сказала вона в ефірі NTD Russian.
Зараз у Берлінському новому музеї проходить масштабна виставка "У світлі Амарни" на честь 100-річчя з дня виявлення бюста Нефертіті. За словами Зейфрід, на виставці зібрані єгипетські старожитності з цілого світу, щоб показати відвідувачам атмосферу, в якійу жила Нефертіті. Чимало експонатів вперше виставлені на огляд.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Історик виявив автора знаменитого портрету Нефертіті
Скульптурний портрет Нефертіті, дружини фараона-реформатора Ехнатона (14 ст. до н. е.), виготовлений з вапняку і повністю пофарбований. Експерти висловлюють припущення, що бюст був створений ще за життя цариці. На це вказує те, що у зображення Нефертіті інкрустоване тільки одне око: друге око, за звичаєм, статуї повинні були вставити лише після смерті прообразу і таким чином вселити в неї душу померлої.
Скульптура була виявлено 6 грудня 1912 року у час розкопок, які німецький археолог Людвіг Борхардт вів на місці давньоєгипетського поселення Амарна. В даний час скульптура експонується в берлінському Новому музеї.
Між іншим, ще недавно Єгипет цілком серйозно вимагав від Німеччини повернути знайдені Борхардтом артефакти, у тому числі і відомий бюст.
Міністр культури Німеччини Бернд Нойман з цього на відкритті виставки заявив: "Дуже легко відповісти на питання кому дійсно належить Нефертіті - вона належить всім нам. Нефертіті є частиною світової культурної спадщини. Вона символ Берлінського нового музею, де представлене мистецтво всього світу. Я сподіваюся, що ще багато мільйонів людей зможуть насолодитися цією скульптурою у нашому музеї".
Коментарі
1Кошку видели? Колыбельку видели?
Эти 15 миллиардов - отличные стартовые средства для договоров с ЕС и МВФ, а дополнительные инвестиции из Китая только подтверждают статус Украины как надежного и стабильного партнера для любой страны.
И это только при правительстве Азарова.
Так это Путя овощу бабло дал

а лохи наивные опять покращення будут ждать от пацыков ПР
что то будет покруче на эти выходные в Киеве
Огорчашка тебе, родимый - оппа твоя прос*ала все, что могла, а их последнее вранье по поводу кредита только убедило людей, что их кидают Кролики на трибунах - будут топтать политиканов и расходиться, и правильно сделают.
А с Фондом можно будет теперь постепенно расплатиться до конца 2015 года, и больше ни копья от нас они не получат.
Навряд чи зрадіє від цього МВФ. Однак для України цей кредит набагато вигідніший. Адже тут немає умов, щоб знижувати людям заробітні плати. Ще й газ стає набагато дешевшим.
Путин дал Украине 15 млрд долларов - это он дал лично овощу, народ Украины как обычно будет ждать покращення


МВФ пропонував всього 4 мільярди. Хіба цього достатньо, особливо коли Україна чітко давала зрозуміти, що потребує 15 мільярдів?
Российский кредит обойдется дешевле, потому что процентная ставка примерно такая же, какую запрашивал и МВФ, но никаких сверхтребований типа повышение цены на газ для потребителей нету.
в МВФ- 3-4% годовых, РФ - 5%
Россия вовремя подоспела. Иначе спекулянты нажились бы на доверчивых украинцах, рассказывая о "низких" ЗВР.
Путин – не МВФ. Его не интересует углубление кризиса в стране-заемщике, а интересуют только деньги, которые и предусмотрены коммерческим кредитом. Поэтому кредит от РФ и оказался более привлекательным, нежели от МВФ.