![В Україні триває епідемія туберкульозу - експерт](https://static.gazeta.ua/img2/cache/preview/836/836431_w_300.jpg?v=0)
За даними Всесвітньої організації охорони здоров'я, Україна посідає друге місце у світі за поширеністю турбекульозу. Щороку виявляють до 40 тис. нових хворих. Близько 5 тис. людей помирають від різних форм туберкульозу.
"В Україні триває епідемія туберкульозу. Кожні 20 хвилин від нього помирає одна людина. Кожен п'ятий хворий у світі припадає на Україну", – розповів експерт Європейського регіонального бюро Всесвітньої організації охорони здоров'я Огтай Гозалов, пише uacrisis.org
Майже 20% випадків туберкульозу в Україні залишаються не обстеженими вчасно.
Протягом останніх 10 років небезпечним стало поєднання туберкульозу з ВІЛ-інфекцією. Кожен п'ятий хворий на туберкульоз є ВІЛ-інфікованим. Кількість випадків одночасного зараження ВІЛ і туберкульозом в Україні сьогодні зростає.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Важливі симптоми серцевих хвороб, на які часто не звертають увагу
У зоні ризику перебуває кожен. Це не залежить від соціального стану, умов проживання, роботи. Ризик підхопити туберкульозну паличку є всюди: у громадському транспорті, на вулиці, в театрі, на ринку чи в кафе.
Для профілактики турбекульозу епідеміологи лабораторного центру рекомендують:
- повноцінно харчуватися,
- позбутися шкідливих звичок,
- вести здоровий спосіб життя,
- частіше бувати на свіжому повітрі,
- своєчасно проходити медичні огляди та профілактичні щеплення.
Головними ознаками хвороби є:
- кашель більше 10 днів,
- безпричинне схуднення,
- швидка втомлюваність,
- втрата апетиту,
- постійна нічна пітливість,
- незначне підвищення температури.
За словами заступника міністра охорони здоров'я України Ольги Стефанишиної, в Україні знизились темпи захворюваності на туберкульоз.
"За даними Центру медичної статистики за 2017 рік рівень захворюваності туберкульозом впав на 5,5%. Це хороший показник, але недостатній для того, щоб подолати епідемію", – розповіла Стефанишина.
Цього року уряд виділив 650 млн грн на лікування хворих на турбекульоз.
За словами Стефанишиної, в Україні зареєструють новітній препарат для лікування тяжких форм туберкульозу. Він буде доступний і фінансуватиметься за рахунок державних коштів.
"МОЗ з Центром громадського здоров'я запроваджує сучасні методи діагностики. У закладах охорони здоров'я знаходяться понад 60 сучасних апаратів. Вони діагностують туберкульоз протягом 2-4 годин після звернення до лікувального закладу", – розповів генеральний директор Центру громадського здоров'я Міністерства охорони здоров'я України Володимир Курпіта.
В Україні встановлюють діагноз "туберкульоз" через 4 години після спеціального тесту. Лікування безкоштовне і доступне для всіх. Найбільш уражений хворобою регіон - Донбас.
Коментарі