Ексклюзиви
понеділок, 19 травня 2025 14:28

Підтримує серце і знижує ризик раку: який овоч треба їсти щодня

Підтримує серце і знижує ризик раку: який овоч треба їсти щодня
Шість причин, чому помідори мають бути в раціоні кожного Фото: pinterest

Помідори не лише смачні, а й дуже корисні для здоров'я.

Вони багаті на вітаміни, антиоксиданти та лікопін - речовину, що підтримує серце і знижує ризик раку.

Додаючи помідори до щоденного раціону, ви зміцнюєте імунітет і покращуєте обмін речовин.

Чим корисні помідори

Здорове серце

В одному середньому помідорі майже стільки калію, скільки в банані. Цей мінерал разом із натрієм відіграє важливу роль у підтримці роботи серця і нормалізації артеріального тиску. Особливо корисними для серцево-судинної системи томати є завдяки вмісту лікопіну - антиоксиданту, пов'язаного з нижчим ризиком інфаркту та серцевої смертності.

Відновлення після фізичних навантажень

Завдяки поєднанню калію, магнію та води, помідори добре допомагають організму відновитися після тренувань. Магній сприяє скороченню м'язів, а вітамін С бореться із запаленням і прискорює регенерацію тканин.

Підтримка когнітивного здоров'я

Дослідження показують: люди, в раціоні яких більше калію і менше натрію, демонструють кращі показники когнітивних функцій. Каротиноїди, такі як лютеїн і зеаксантин (їх особливо багато в приготованих томатах), теж сприяють захисту мозку і можуть знижувати ризик деменції.

Профілактика раку простати

Теплова обробка томатів знижує рівень вітаміну С, але посилює засвоюваність лікопіну - одного з найсильніших рослинних антиоксидантів. Він допомагає організму захищатися від окислювального стресу, який провокують вільні радикали. Регулярне вживання томатного соусу, піци та інших страв із томатами пов'язане з нижчим ризиком раку простати. Лікопін також може позитивно впливати на якість сперми.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Продукт №1 в раціоні: чим корисні каперси для чоловіків і жінок

Контроль рівня цукру

Помідори - продукт із низьким глікемічним індексом, а отже, не спричиняють різких стрибків цукру в крові. Завдяки клітковині та речовині нарингенін (антиоксидант, який також міститься в цитрусових), вони потенційно можуть допомагати в профілактиці діабету.

Красива шкіра, волосся та нігті

Хлорогенова кислота, що міститься в помідорах, може сприяти синтезу колагену - білка, необхідного для пружної шкіри та міцних нігтів. А вітаміни A і C покращують зовнішній вигляд шкіри і волосся, борючись з ознаками втоми і тьмяності.

Особливість томатів у тому, що їхні антиоксиданти (зокрема лікопін) краще засвоюються після термічної обробки. Тож не варто недооцінювати тушковані, запечені або відварені помідори - вони такі ж цінні, як і свіжі.

Овочі - низькокалорійні, наповнені антиоксидантами та клітковиною, яка сприяє ситості та стабілізує рівень цукру в крові. Помідори - одні з них.

Помідори можуть бути використані в безлічі рецептів - від салатів до запіканок та інших страв. У них багато переваг для тих, хто має діабет. Помідори - це чудове джерело клітковини, вони багаті на вітаміни A і C, водночас мають низьку калорійність. Крім того, помідори містять багато лікопіну - антиоксиданту, який може покращити контроль рівня цукру в крові.

Зараз ви читаєте новину «Підтримує серце і знижує ризик раку: який овоч треба їсти щодня». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 1
Голосування Як ви облаштовуєте побут в умовах відімкнення електроенергії
  • Придбали додаткове обладнання для оселі задля енергонезалежності
  • Добираємо устаткування та готуємося до купівлі
  • Не маємо коштів на таке, ці прилади надто дорогі
  • Маємо ліхтарі та павербанки для заряджання ґаджетів, нас це влаштовує
  • Певні, що незручності тимчасові і незабаром уряд вирішить проблему браку електроенергії
  • Наша оселя зі світлом, бо ми на одній лінії з об'єктом критичної інфраструктури
  • Ваш варіант
Переглянути