
Є п'ять ключових ознак, які можуть свідчити про те, що у вас є всі шанси дожити до глибокої старості.
Перевірте себе. Можливо, ви вже на правильному шляху до довгого і здорового життя.
Які ознаки вказують на довгожителів
Щастя народитися жінкою. На думку вчених, саме жінки мають більший шанс дожити до старості, ніж чоловіки. Це стосується не тільки людей, але й тварин. Було виявлено, що в різні епохи жінки жили довше. Це можна пояснити гормонами в жіночих яєчниках, які уповільнюють старіння. Чоловіки ж уразливі до старіння через тестостерон, який порушує імунну систему. Чим його більше, тим швидше чоловік старіє. Жіночі гормони, навпаки, сприяють зміцненню здоров'я.
Рівень заліза у крові. Англійські та німецькі вчені виявили, що високий чи низький рівень заліза провокує швидке старіння. Цей елемент впливає на життєздатність всіх тканин в організмі. Якщо у вас нормальний рівень заліза, то процес старіння уповільнений. Більше того, його можна відкоригувати лікарськими препаратами та вітамінами. Тому стежити за цим елементом у крові - дуже важливо.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Справа не лише в генетиці: які звички сприяють довголіттю
Позитивний настрій. Оптимізм рятує від негативного впливу та продовжує життя. Згідно з дослідженнями, оптимісти живуть на 15% довше, ніж песимісти. Якщо ви позитивно оцінюєте ситуації, не зациклюєтесь на образах та стараєтесь бачити хороше - маєте шанс прожити довше.
Рівень освіти. На думку англійських вчених, люди з високим інтелектом живуть довше. У таких осіб на генетичному рівні закладена схильність до засвоєння знань. При цьому важливу роль відіграє не сам рівень освіти, а те, як людина засвоює інформацію, аналізує та мислить. Ці люди мають закладені певні гени, які сприяють високому інтелекту.
Наявність генів довголіття. Саме так - вчені з'ясували, що такі гени є у деяких осіб. Для експерименту було взято 6 тисяч довгожителів, що дожили до 90 і 100 років. У них були виявлені 4 загальні ділянки геному, які назвали генами довголіття. Це гени CDKN2B, SH2B3, ABO та ген HLA. Окрім того, є 12 генів, які, навпаки, провокують швидке старіння та схильність до хвороб.
У всьому світі є міста, де люди мають нижчий рівень захворювань, зокрема хронічних, таких як високий кров'яний тиск і діабет. Ці місця, зазвичай, називають блакитними зонами, де відносно більший відсоток мешканців живуть надзвичайно довго, часто уникаючи інвалідності, пов'язаної з віком.
Звички та загальний спосіб життя мешканців блакитної зони сприяють їхньому довгому та здоровому життю, і не можна заперечувати, що ми можемо чомусь у них навчитися. Користувачі блакитної зони, як правило, щодня ходять пішки в рамках свого розпорядку дня.
Коментарі