Радикальні дієти не тільки не дають результату, а й шкодять організму. Gazeta.ua зробила підбірку модних дієт, на які краще "не сідати" в цьому році.
Лимонадна дієта
Ця дієта вимагає 10-денний курс голодування. Не можна нічого їсти, крім напою з води, лимонного соку, кленового сиропу і кайенского перцю. Спочатку це мала бути програма для очищення організму від шлаків, але завдяки рекламі з боку "зірок" швидко увійшла в моду як метод, що дозволяє швидко скинути вагу.
Така "голодна" дієта хоч і сприяє швидкому схудненню, але приносить організму тільки шкоду. Вона неминуче гарантує повернення скинутих кілограмів.
Такі різкі коливання ваги негативно позначаються на здоров'ї. Жоден з інгредієнтів цієї дієти не очищає організм.
Місячна дієта
Ця дієта створена на припущенні, що, оскільки людський організм складається з води, він підпорядковується фазами Місяця в тій же мірі, що моря і океани. Тому голодування в повний місяць нібито за добу очищує організм, позбавивши його від надлишків води і зайвих кілограмів.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Як добре виглядати після новорічних свят
Як зазначає дієтолог Еліс Левайн, хоча короткострокові періоди голодування ніякої шкоди здоровій людині принести не можуть, ідея, що лежить в основі дієти, науково не доведена.
Дієта на дитячому харчуванні
Дотримуючись цієї дієти варто харчуватися готовими дитячими пюре з баночок, що містять натуральні продукти, без штучних барвників і консервантів. Це дозволяє перейти на дробове харчування невеликими порціями і схуднути.
Такий раціон не підходить для довгого застосування. Відсутність необхідності пережовувати їжу негативно позначається на щелепно апараті та на травленні.
Дитяче харчування не дає дорослому організму необхідну кількість клітковини, білків і жирів.
Дієта на капустяному супі
Протягом тижня раціон обмежується лише овочевим супом з капусти та води. Калорійність такого харчування дуже низька, менше тисячі калорій в день.
Як вважає фахівець з харчування Ерін Палинський-Уейд, настільки значне обмеження калорійності не є здоровим способом схуднення.
Кількість одержуваних з їжею калорій настільки мала, що уповільнює обмін речовин.
Ця радикальна дієта може привести до дефіциту в організмі життєво важливих елементів живлення - білків і жирних кислот.
Сокова дієта
Вона передбачає на деякий час - від трьох до десяти днів - виключити з раціону все, крім натуральних свіжих фруктових і овочевих соків.
Основний недолік такої дієти, заявила CBS News фахівець зі спортивного харчування з Каліфорнійського університету Ліз Еплгейт - це дефіцит білків і калорій, що позбавляє організм необхідних для життя речовин і енергії.
Це призводить до уповільнення метаболізму під час дієти і швидкому поверненню скинутих кілограмів після повернення до нормального харчування.
Коментарі