За статистикою, на псоріаз страждають близько 2% населення Землі. Псоріатичні висипки найчастіше з'являються на колінах і ліктях, сідницях, долонях, підошвах. Також — на статевих органах і на волосяній частині голови.
У 39-річної Тетяни Мороз зі Львова хвороба почалася зі свербіння та лущення шкіри голови.
— Спочатку подумала, що це перхоть, — розповідає. — Але згодом біля скронь помітила плями, які ще й тріскають. Страшенно злякалася. Найгірше було те, що почало випадати волосся.
Оскільки псоріаз уражає глибокі шари шкіри, а волосяні фолікули розташовуються на глибині 1 мм, то випадання волосся при хворобі неминуче. Та якщо лікуватися, воно знову відростає.
— Лікують псоріаз голови так само, як і на інших ділянках тіла, — каже дерматолог Станіслав Онишко, 45 років. — Зазвичай призначають заспокійливі, кальцій, фолієву кислоту, вітаміни. Також імунозміцнювальні препарати. Слід користуватися й лікувальним шампунем із дьогтем. Якщо вчасно звернутися до лікаря та почати лікуватися, хвороба не пошириться на все тіло.
Інколи у комплексному лікуванні різних форм недуги застосовують ліки, що поглинають токсичні речовини — смекта, ентеросгель, полісорб, поліфепан. Також уживають препарати, які поліпшують роботу печінки — карсил, гепабене, хофітол, есенціале, енерлів. Їх має дібрати лікар.
Коментарі