80-літня Ганна Маруняк із райцентру Сокаль Львівської області п'ять років лікує 40-річного сина від алкогольної залежності. Якось без спиртного витримав шість місяців і знову запив.
— У нас із чоловіком 15 років не було дітей, тоді народився Андрійко. На нього не могли надихатися. У дитинстві тільки пташиного молока не мав, — каже Ганна Миколаївна. — Хочеш нові кросівки — будь ласка. Велосипед поламався — тримай новий. На 18-річчя автомобіль подарували. Ніколи не думала, що зробимо з нього алкоголіка. Після технікуму одружився, через рік розійшлися. На роботі більше трьох місяців не затримується. Хоча руки золоті має — і сантехніку полагодить, і побілку зробить.
Ганна Маруняк помітила, що зникли її коштовності. Знайшла їх у місцевому ломбарді. Син почав із дому виносити посуд, одяг, продукти з холодильника.
— П'є все підряд, навіть бражку. Всі заощадження пішли на лікування. Син усвідомлює, що хворий, але не може стриматися. Жодне лікування не допомагає.
Записала його на прийом до психотерапевта, то останній шанс. Я вже стара. Страшно подумати, що з Андрійком буде, як мене не стане.
— Найефективнішим і безпечним методом лікування залежності є психотерапія. 60 відсоткам хворих допомагає гіпноз, вплив на підсвідомість. Решту треба лікувати ще й медикаментами, — говорить Петро Стець, волинський психотерапевт-нарколог. — З усіх видів психотерапії найефективнішим є "шаманський" гіпноз. Дозволяє отримати доступ до найглибших лабіринтів підсвідомості. Майже в усіх пацієнтів із залежністю пошкоджені внутрішні органи, нервова система. Після такого гіпнозу людина оздоровлюється.
Коментарі