![](https://static.gazeta.ua/img/cache/gallery/469/469803_1_w_300.jpg?v=0)
Половина людей, які страждають на біль у спині, мають грижу міжхребцевих дисків. До київського Міжнародного центру нейрохірургії на рік звертаються п'ять тисяч осіб із цією недугою. Операції роблять лише одному з п'яти, решту відраджують.
— Міжхребцеві грижі виникають через перевантаження хребта чи старіння міжхребцевих дисків, слабкість сполучної тканини. Буває також генетична схильність. Грижі можуть за рік-два розсмоктуватися та зменшуватися, — пояснює директор центру Ігор Курілець. — У багатьох випадках, коли біль дуже сильний і не минає, хворих госпіталізують і призначають знеболювальне. Існують спекуляції, що грижі можна вилікувати сеансами масажу, китайськими голками, спеціальними вправами чи корсетами, витяжками різноманітними. Це не так. Головні фактори одужання — спокій, час і знеболювальні ліки.
Коли потрібно робити операцію?
— Якщо грижа тисне на нерв, це жахливий біль, якій не знімають навіть наркотичні препарати. Операцію призначаємо, коли сильний біль у спині віддає в ногу або в руку. Також — якщо за чотири-п'ять тижнів не допомагає консервативне лікування. Оперуємо хребта, якщо наявність грижі підтверджена на МРТ. І тоді, коли в людини параліч — у пацієнта відняло руку, ногу або порушилося сечовиділення, не може випорожнити кишківник.
Буває, що невропатологи чи хіропрактики заліковують своїми методами, як то кажуть, аж до смерті. А хірурги, хоч би кого побачили, готові класти на операційний стіл.
Учора приходила молода симпатична киянка, яка вимагала хірургічного втручання. Мала біль у спині. Годину переконував не робити операцію. А сьогодні привезли чоловіка з Луганська, у якого 20 днів тому відняло нижню частину тіла. У такому випадку операція невідкладна.
Наскільки ризиковане втручання на хребті?
— Будь-яка хірургічна операція — це ризик. Може початися запалення, кровотеча, ушкодитися нерви. 20 років тому я привіз в Україну новий на той час метод лікування гриж. Операція здійснюється під операційним мікроскопом, триває 15-30 хвилин. Хворий того ж дня може ходити, на завтра його виписують додому. Якщо хірурги достатньо вишколені, клініка має кваліфікацію і репутацію, то ризики зводяться до мінімуму.
Запис на консультацію: Центральна клініка, м. Київ, вул. Липська, 11, станція метро Хрещатик, тел.: 0(44) 592 68 78,
0(44) 592 90 79.
М. Кіровоград, вул. Велика Перспективна, 65, Лікарня Святого Луки,
тел. 0(522) 36 60 01.
Західноукраїнська філія: Львівська обл., м. Стрий, вул. О. Басараб, 15. Стрийська центральна районна лікарня (сьомий поверх),
тел. 0(67) 89 10 000.
www.neurosurgery.com.ua
Коментарі
3