четвер, 13 січня 2022 07:00

Михайло Бегаль 21 рік живе з пересадженою ниркою

Автор: фото надав Михайло Бегаль
  Михайло Бегаль з селища Ратне Ковельського району Волині садить сосну на території Волинської обласної клінічної лікарні. Акцію провели в пам’ять про донорів органів
Михайло Бегаль з селища Ратне Ковельського району Волині садить сосну на території Волинської обласної клінічної лікарні. Акцію провели в пам’ять про донорів органів

— З дитинства мав проблеми з нирками. Одну видалили, рік я був на діалізі, — каже Михайло Бегаль, 60 років, із селища Ратне Ковельського району Волині. 21 рік живе із пере­садженою нир­кою. — Був на пасіці, коли мені подзвонили з Мінська, що знайшли донорський орган. Зібрався і поїхав. За сім днів вернувся з новою ниркою.

Часто проблеми з нирками починаються взимку, коли людина легко вдягається. Переохолодження та ослаблений імунітет через брак вітамінів і сонця — пусковий механізм запального процесу в нирках.

— Раніше катався на ­бричці у 20 градусів морозу, ­продовжує Михайло Бегаль. — ­Купався, як тільки сніг зійшов. Тепер кажу пацієнтам, щоб не були такими, як я. Зараз дорожу здоров'ям.

Михайло Бегаль мусить пожиттєво щодня приймати десять таб­леток, аби запобігти відторгненню нирки. Йому, як і всім людям із донорськими органами, не можна їсти грейпфрути. Ті знижують концентрацію препаратів у крові. Більше обмежень нема.

— Пересадка нирки — кращий вихід, ніж бути на гемодіалізі. Тоді людина прив'язана до апарата й не може вільно жити, — говорить Ігор Соловйов, 55 років, столичний нефролог.

— Простою мовою гемодіаліз — процедура очищення крові. Її фільтрують поза тілом від токсинів і шкідливих речовин за допомогою апарата. ­Процедуру необхідно проводити пожиттєво, тричі на тиждень по 4 години. Хто поки що не готовий до пересадки органа, може побути на перитонеальному діалізі. Його хворий робить сам.

Під час цієї процедури кров фільтрується через мембрану, що вистеляє стінки черевної порожнини. Для цього кожні 6 год. через гнучку трубку в череві зливають розчин із токсинами і заливають свіжий. Основна умова — стерильність. Це заміняє роботу нирок.

Запідозрити ураження нирок важко, бо перебіг хвороби часто безсимптомний. Потрібно здати загальний аналіз сечі. Якщо показники не в нормі — зробити бактеріальні посіви, ультразвукову діагностику нирок і сечовидільної системи.

— Якщо на гемодіалізі стан не стабілізується, то причина — у супутніх патологіях серця. Треба звернутися до кардіолога, — додає Соловйов.

Потреба в діалізі виникає і при ураженні ниркових клубочків. Діагностувати недугу важко, бо потрібно вирізати частинку органа для дослідження. Люди ж нерідко звертаються запізно і виникає хронічна хвороба нирок.

180 літрів рідини переганяють нир­ки за добу. Якщо її не вистачає, організм отруюється. Через брак води людина стає не­уважна і млява, бо м'язам важче скорочуватися. Слід пити чисту воду. Солона типу "Боржомі" — корисна, але не більш як 1 л на день.

Зараз ви читаєте новину «Михайло Бегаль 21 рік живе з пересадженою ниркою». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 1
Голосування Як ви облаштовуєте побут в умовах відімкнення електроенергії
  • Придбали додаткове обладнання для оселі задля енергонезалежності
  • Добираємо устаткування та готуємося до купівлі
  • Не маємо коштів на таке, ці прилади надто дорогі
  • Маємо ліхтарі та павербанки для заряджання ґаджетів, нас це влаштовує
  • Певні, що незручності тимчасові і незабаром уряд вирішить проблему браку електроенергії
  • Наша оселя зі світлом, бо ми на одній лінії з об'єктом критичної інфраструктури
  • Ваш варіант
Переглянути