
Ідеалізація кохання може здаватися чимось романтичним, але насправді вона часто заважає побачити реальну людину поруч. Якщо ви постійно ігноруєте тривожні сигнали, виправдовуєте поведінку партнера або вірите, що "любов усе змінить", - це вже "червоні прапори".
Американський психолог Марк Треверс розповів Forbes про тривожні ознаки того, що ви романтизуєте та ідеалізуєте кохання.
"Часто ми приймаємо знайомий біль за любов. Це може бути пов'язано з дитячими установками, які переносяться в доросле життя. З кожним новим циклом пошуку любові та її відсутності ви можете помітити, що те, до чого вас тягне, - зовсім не любов", - зазначив він.
Головні ознаки
Ви плутаєте емоційну інтенсивність із пристрастю. Емоційна інтенсивність у дисфункціональних стосунках проявляється різкими перепадами настрою. Ви можете відчувати бурхливі емоції і надмірно думати про партнера, майже до одержимості, або вас приваблюють люди, які так само одержимі вами
У таких стосунках кожен конфлікт здається загрозою розриву, змушує сумніватися в собі. Ви забуваєте, що справжнє кохання дарує безпеку без нереалістичних вимог, прийняття без умов і підтримку без необхідності доводити свою цінність.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Чотири причини, чому стосунки на відстані приречені на провал
Женетеся за підтвердженням своєї цінності, а не за коханням. Коли ви застрягаєте в романтизації, ви часто шукаєте не кохання, а підтвердження своєї значущості. Вами рухає - часто несвідомо - переконання: "Якщо ця людина полюбить мене, тоді я буду гідна".
Плутаєте контроль із безпекою. Такі стосунки можуть виглядати майже непомітно.
Науковці встановили, що певні романтичні переконання (ідеалізація кохання за будь-яку ціну, віра, що ревнощі - ознака відданості, або що стосунки мають бути дуже емоційними) пов'язані з тенденцією романтизувати контрольовану поведінку.
Червоні прапорці у стосунках можуть призвести до конфлікту та розриву стосунків. Цими червоними прапорцями може стати будь-хто з партнерів.
Перераховуємо п'ять ознак того, що стосунки не мають майбутнього.
Коментарі