Столичні майстерні пропонують клієнтам законсервувати на зиму босоніжки й легкі туфлі. Перед тим лагодять їх.
— Підбиваю каблуки, міняю підошву. Чоловіки "вбивають" підошву, коли перебувають за кермом. А у жінок ламаються супінатори, бо люблять високі підбори, — каже власник взуттєвої майстерні 34-річний Роман Баласян. — Консервація коштує 450 гривень, ця процедура не з дешевих. Тиждень тому мені ошатна білявка принесла брунатно-червоні туфлі. Каблуки камінцями оздоблені. Сказала, що звичайних у неї 40 пар, а ці — улюблені. Купила у Франції за 5 тисяч доларів.
Здала їх на зберігання до весни, заплатила 50 грн.
Володимир Усольцев, 54 роки, має майстерню у столичному районі Оболонь. Радить консервувати взуття самому. Це обійдеться удвічі-втричі дешевше.
— Процедура не така вже й складна. Взуття відмиваю. Обробляю спреєм для кольору й дезодорантом, лакове — ще воском. Тоді надаю форми. Часто від вологи та пилу воно вкривається бактеріями й грибком. Туфлі неприємно пахнуть, за зиму навіть пліснява з'являється. Тож усередині та зовні двічі-тричі збризкую антибактеріальним спреєм. Від сирості обгортаю целофаном і ставлю в темну шафу.
Віск, крем, дезодорант, щітка для взуття й антибактеріальний засіб коштують разом 200-230 грн. Ними користуються не один рік.
Коментарі