![Оптимальна глибина прибудинкового басейну — 1,4 метра. Коли є діти, робити його надто глибоким не варто](https://static.gazeta.ua/img2/cache/gallery/889/889703_1_w_300.jpg?v=0)
— Біля нашої дачної ділянки немає водойми. Доводиться садити онуків в автомобіль і їхати до найближчої річки. Вирішили копати басейн. Тепер розмірковуємо, як це зробити своїми руками. Щоб якісно і недорого, — каже Світлана Кучук, 56 років, домогосподарка з Хмельницького.
— Перш ніж будувати басейн, треба визначитися з типом конструкції. Від цього залежить вибір матеріалу і технологія робіт, — розповідає киянин Віктор Смолій, 48 років, інженер-будівельник, очолює бригаду з будівництва котеджів і заміських будинків. — Як варіант, можна запропонувати каркасний басейн. Купують у готовому вигляді. Це металева конструкція з натягнутим полотном. Зазвичай — ПВХ-плівка. Комплект містить сходи, систему очищення та насос. Таку конструкцію встановлюють на сезон. Басейн оснащений гідроізоляцією. Його досить просто зібрати. А ще бувають басейни з пластику. Ємність продається в готовому вигляді. Але справжній басейн — стаціонарний. Він прослужить не один рік.
Стаціонарний басейн встановлюють за будинком, ближче до водогону, щоб легше наповнювати водою. При виборі місця важливо проаналізувати ґрунт. Краще, щоб він був глинистий. В цьому випадку можна отримати природну гідроізоляцію. Та й рити котлован легше. Слід враховувати напрямок вітру. Басейн розміщують подалі від кущів і дерев. Корені тягнуться до вологи. Можуть пробити бетонний басейн. Найбільш "агресивними" вважаються тополя, каштан та верба.
— До розмірів басейну особливих вимог немає. Якщо призначений для плавання — вибирають прямокутної форми. Для релаксації і відпочинку зручніша кругла чаша. Для плавання по одній доріжці підійде ширина у два з половиною метра, довжина — п'ять метрів. Якщо доріжки буде дві — ширина збільшується до чотирьох метрів. Оптимальна глибина — 1,4 метра. Коли є діти, робити басейн надто глибоким не варто.
Будівництво починається з проектування та розмітки на ділянці. Далі — земляні роботи.
— Викопують котлован. Ширину, довжину і глибину необхідно робити приблизно на півметра більше за розрахункові розміри басейну.
Приступають до створення чаші. Роблять подушку з піску. На дно засипають шар товщиною 20–30 сантиметрів. Ретельно утрамбовують. Поверх подушки на дні та по всій поверхні стінок наноситься гідроізоляційний шар з руберойду. Потім три-чотири шари бітумної маси.
Наступний етап — монтаж системи зливу. Роблять до установки опалубки. Кількість зливних отворів і їхнє розташування залежить від розмірів і форми чаші басейну.
— Опалубку можна зробити з підручних матеріалів. Заливають бетоном з обов'язковим армуванням. Після застигання опалубка знімається. Поверхню чаші обробляють розчином бетону, щоб не було тріщин. Потім обкладають керамічною плиткою. Обов'язково — з антиковзальним покриттям.
Готовий басейн обладнують комплектом устаткування — пристроєм для очищення води, циркуляційним насосом, системою фільтрів. Так рідше міняють воду. З установкою проточного обігрівача можна купатися навіть у прохолодні дні. Для вуличних басейнів потрібен навісний дах, або тент. Він вбереже від бруду та опадів.
— Якщо копати басейн на дачі здалося вам непосильним завданням, купіть надувний або каркасний. Вони цілком підійдуть для водного відпочинку. А ось використовувати воду з басейну для поливу городу можна, якщо у ній не розчиняли хлор або інші хімічні сполуки.
Коментарі