Надувні ліжка й матраци дешевші від стандартних меблів. Удень їх у здутому вигляді можна скласти в шафу чи комірчину. За потреби ліжко встановлюють за 5–10 хв.
— Надувні ліжка найчастіше купують студенти і ті, хто винаймає житло, — розповідає 25-річний Віталій Лавринець зі столичного магазину "Компас". — Також їх часто беруть як додаткові меблі для гостей або на час ремонту.
Є гостьові й постійні надувні ліжка. Гостьові нагадують надувний матрац. Вони мають лише поперечні перетинки, за висотою приблизно 25 см. Великі надувні ліжка заввишки до 60 см мають два рівні. Нижній відіграє роль основи-каркасу, верхній — матрацу. Жорсткість ліжка залежить від кількості ребер: що їх більше, то краще.
— Покриття надувних ліжок із поліхлорвінілу, — продовжує Лавринець. — За міцністю цей матеріал кращий від гуми, бо не тріскається і не пересихає. Якщо за річчю правильно доглядати, вона служитиме не один рік.
Надувне ліжко радять купувати із виносним електричним насосом. У магазинах він коштує 150 грн. Із насосом ліжко можна накачати за 5 хв. Ножний і ручний насоси вдвічі дешевші, але наповнюють ліжко повітрям удвічі довше. Меблі з вбудованим насосом коштують дорожче.
Щоб перевірити якість надувних меблів, після купівлі їх радять накачати і залишити на день не використовуючи. Якщо матрац утратив до 10% жорсткості, ліжко замінять на нове.
Надувні ліжка-трансформери використовують як диван. Продавці кажуть, що менше розкладних деталей у надувного ліжка, то воно надійніше. А отже, довше служитиме.
Надувне ліжко з порізаним матрацом можна відремонтувати
Киянин 32-річний Юрій Тихонов надувне ліжко купив у мережі "Метро". Під час ремонту в двокімнатній квартирі на Троєщині вивіз старі меблі на дачу. Нові купував уже після ремонту.
— Із дружиною Оленою спали на надувному ліжку все літо, поки тривав ремонт, — розповідає Юрій. — Восени купили диван, а ліжко склали в комору. Цього нового року вирішили поставити надувне ліжко для гостей, але його матрац утратив жорсткість — до ранку здувся.
Вартість ліжка залежить від висоти, міцності конструкцій і типу насосу. Найдешевші гостьові ліжка без вбудованого насосу заввишки 47 см. Їх продають за 570 грн. Стільки ж коштує ліжко-трансформер. Воно має два матраци, які можна розкласти і використовувати окремо. Надувне ліжко зі вбудованим насосом продають за 750 грн. Ліжко з підвищеним рівнем жорсткості коштує від 1330 грн. Воно має додаткові ребра й розраховане на постійне використання. Таке ж ліжко з двома вбудованими насосами коштує до 2 тис. грн.
Більшість крамниць дають двотижневу гарантію на надувні ліжка. Продавці кажуть, що заводський брак помітно в перші дні використання.
— Надувне ліжко з порізаним матрацом можна відремонтувати, — каже Віталій Лавринець. — Його заклеюють, як балон надувного човна. Ремонт обійдеться в 40–80 гривень. Не беремося ремонтувати меблі, в яких лопнула перегородка.
Ліжко надувають на 80 відсотків
— Надувати ліжко бажано щодня потроху, до 80 відсотків, — радить продавець столичного магазину "Компас" Віталій Лавринець. — За ніч воно розтягнеться і трохи втратить свою жорсткість. Якщо меблі ущент наповнювати повітрям, перегородки в матраці можуть лопнути.
Щоб клапан ліжка добре тримав повітря, продавець радить періодично протирати вологою ганчіркою місце його з"єднання з кришкою. Якщо туди потраплять піщинки, клапан пропускатиме повітря.
Повітряні балони надувного ліжка можуть пошкодити тварини з гострими кігтями. Якщо в родині є маленькі діти, потрібно слідкувати, щоб вони не стрибали на надувному ліжку, бо від цього можуть лопнути перегородки жорсткості.
Надувне ліжко не можна залишати на сонці. У повітряних камерах підвищується тиск, воно може розійтися по швах. Те ж саме чекає на річ, занесену з холодного приміщення.
Коментарі
2