— Укотре переконався, що майже всю побутову техніку можна відремонтувати самому, — каже 36-річний Сергій Коломієць із села Чайки поблизу Києва. — І не треба спеціалізована майстерня, сотні інструментів, особливі знання. Вісім із десяти поломок лагодяться викруткою, плоскогубцями й індикатором напруги.
Із родиною мешкає в чотирикімнатній квартирі. Уся побутова техніка — китайська, найдешевша, куплена по акціях чи зі знижкою.
— Перші два-три роки служить усе, — розповідає. — А потім починає виходити з ладу, спрацьовуються деталі. Раніше возив техніку в майстерні, віддавав купу грошей. І за рік воно знову ламалося.
Сергій Коломієць радить, як полагодити кухонну витяжку.
— Найчастіше забивається жиром решітка-фільтр, двигун не може тягнути повітря, — каже. — Решітку треба розібрати, вимити хімією. Якщо не допомогло — знімайте витяжку і розбирайте. Головне не поспішати, не ламати. Має розбиратися легко.
Називає найпоширеніші причини поломок і як їх виправити.
— Спочатку прогляньте всі контакти, з'єднання дротів, — говорить Коломієць. — Від постійної вібрації клеми спадають, проводи перетираються. Клеми треба затиснути плоскогубцями й надіти знову, перервані дроти скрутити. Якщо не допомогло — дивіться на підшипники, на яких крутиться двигун-турбіна. Вони спрацьовуються, забиваються жиром, заклинюють, двигун не може крутитися. Їх періодично треба знімати, вимивати в бензині чи розчиннику, змащувати графітовим мастилом. Якщо не допомогло — купити новий.
Коли вся технічна частина справна і змащена, а витяжка не працює — поломка в електричній частині.
— Шукаю розрив індикатором, — каже Сергій Коломієць. — Якщо в розетці напруга є, а на кабелі витяжки немає, то розрив у кабелі чи його вилці. Їх краще замінити. Коли на вході в реле вмикання напруга є, а на виході немає — зламалося реле. Не обов'язково одразу бігти за новим. Варто розібрати його, почистити, зачухати контакти і заізолювати. Якщо на його виході напруга є, а двигун не заводиться — спрацювався пусковий конденсатор. Це така біла бочка, як велика батарейка. На радіоринку коштує кілька десятків гривень, можна брати потужніший.
Коли справні всі названі елементи, а витяжка не працює — згорів двигун-турбіна.
— Це найдорожча складова витяжки, — каже Сергій Коломієць. — Якщо такий можна знайти за 300–400 гривень, то купіть. В іншому випадку витяжку простіше викинути.
Коментарі