понеділок, 05 вересня 2016 00:25

Ігор Андрухів зробив підйомні ворота в гараж

Автор: ФОТО надане Ігорем Андрухівим
  Секційні підйомні ворота заїжджають по направляючим під стелю. Відкриваються за допомогою пульта дистанційного управління
Секційні підйомні ворота заїжджають по направляючим під стелю. Відкриваються за допомогою пульта дистанційного управління

Працюють від противаги.

— Старі ворота гаража загороджували прохід до будинку. Також треба було пильнувати, аби не вдарити машину, — розповідає Ігор Андрухів із села Лисятичі Стрийського району на Львівщині. — Вирішив зробити підйомні. Передивився в інтернеті багато варіантів їх установки. Взявся разом із батьком. Використали матеріали з власних запасів.

Верхній край воріт із двох боків прикріпили на ролики. Рухаються по горизонтальних рейках уздовж стелі.

— Найголовніше установити хороший підйомний механізм. Магазинні мають пружину. У мене підходящої не було. А купувати — дорого. Зробили за допомогою противаги. Підвісили металевий груз на задній стінці гаража. Коліщатку і трос товщиною 5 міліметрів з'єднали з воротами, — продовжує. — Для каркасу воріт узяли пару труб діаметром 42 міліметри, залізні смуги, кутники. Спланували й порізали все під розміри рами. Поґрунтували.

Наступного дня змонтували під стелю планки, по яких рухатимуться ролики.

— Потім зварили раму воріт із калиткою за 6 годин. Змонтували, перевірили, як їздять. Вийшло непогано. Відкриваються однією рукою. Знизу прикріпили поворотну ручку. Зусилля треба докласти лише до половини висоти. Далі ворота піднімаються від противаги. У верхньому положенні фіксуються за рахунок направляючих. Якщо їх не тягнути донизу, не опустяться, — каже Ігор. — У воротах зробили хвіртку. Щоб не тягати цілі, коли потрібно взяти молоток або викрутку. На неї поставили замок від старих дверей.

Уся конструкція обійшлася в 1600 гривень. Із них 300 гривень — зварювальнику, 550 коштує профнастил. На шурупи, електроди, круги до болгарки, свердла, трос, коліщатка, підшипники витратив близько 750 гривень. Господар порахував, що за готові ворота віддав би понад 5 тисяч гривень.

У продажу є рулонні та секційні гаражні ворота.

— Рулонні виготовлені з тонких пластин. Їх скручують, як жалюзі на вікнах, — говорить 29-річний Олександр Коробкін, продавець він­ницького будівельного гіпермаркету. — Вони прості в монтажі та зручні у використанні. Дешевші. Можна знайти від 1,5 тисячі гривень за "квад­рат". Секційні будуть більш герметичні й надійні. Заїжджають по направляючих під стелю. Можна обладнати автоматикою. Відкривати за допомогою пульта дистанційного управління. Такі на 2–3 тисячі дорожчі.

Зараз ви читаєте новину «Ігор Андрухів зробив підйомні ворота в гараж». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 1
Голосування Як ви облаштовуєте побут в умовах відімкнення електроенергії
  • Придбали додаткове обладнання для оселі задля енергонезалежності
  • Добираємо устаткування та готуємося до купівлі
  • Не маємо коштів на таке, ці прилади надто дорогі
  • Маємо ліхтарі та павербанки для заряджання ґаджетів, нас це влаштовує
  • Певні, що незручності тимчасові і незабаром уряд вирішить проблему браку електроенергії
  • Наша оселя зі світлом, бо ми на одній лінії з об'єктом критичної інфраструктури
  • Ваш варіант
Переглянути