
Працюють від противаги.
— Старі ворота гаража загороджували прохід до будинку. Також треба було пильнувати, аби не вдарити машину, — розповідає Ігор Андрухів із села Лисятичі Стрийського району на Львівщині. — Вирішив зробити підйомні. Передивився в інтернеті багато варіантів їх установки. Взявся разом із батьком. Використали матеріали з власних запасів.
Верхній край воріт із двох боків прикріпили на ролики. Рухаються по горизонтальних рейках уздовж стелі.
— Найголовніше установити хороший підйомний механізм. Магазинні мають пружину. У мене підходящої не було. А купувати — дорого. Зробили за допомогою противаги. Підвісили металевий груз на задній стінці гаража. Коліщатку і трос товщиною 5 міліметрів з'єднали з воротами, — продовжує. — Для каркасу воріт узяли пару труб діаметром 42 міліметри, залізні смуги, кутники. Спланували й порізали все під розміри рами. Поґрунтували.
Наступного дня змонтували під стелю планки, по яких рухатимуться ролики.
— Потім зварили раму воріт із калиткою за 6 годин. Змонтували, перевірили, як їздять. Вийшло непогано. Відкриваються однією рукою. Знизу прикріпили поворотну ручку. Зусилля треба докласти лише до половини висоти. Далі ворота піднімаються від противаги. У верхньому положенні фіксуються за рахунок направляючих. Якщо їх не тягнути донизу, не опустяться, — каже Ігор. — У воротах зробили хвіртку. Щоб не тягати цілі, коли потрібно взяти молоток або викрутку. На неї поставили замок від старих дверей.
Уся конструкція обійшлася в 1600 гривень. Із них 300 гривень — зварювальнику, 550 коштує профнастил. На шурупи, електроди, круги до болгарки, свердла, трос, коліщатка, підшипники витратив близько 750 гривень. Господар порахував, що за готові ворота віддав би понад 5 тисяч гривень.
У продажу є рулонні та секційні гаражні ворота.
— Рулонні виготовлені з тонких пластин. Їх скручують, як жалюзі на вікнах, — говорить 29-річний Олександр Коробкін, продавець вінницького будівельного гіпермаркету. — Вони прості в монтажі та зручні у використанні. Дешевші. Можна знайти від 1,5 тисячі гривень за "квадрат". Секційні будуть більш герметичні й надійні. Заїжджають по направляючих під стелю. Можна обладнати автоматикою. Відкривати за допомогою пульта дистанційного управління. Такі на 2–3 тисячі дорожчі.
Коментарі