Цього дня 80 років тому у США у продажу з'явилися нейлонові панчохи.
Усі компанії, що робили їх, погодилися почати продаж нового товару в один день.
На початку 1940 року під час розпродажу у Нью-Йорку лише за один день було продано 5 млн пар панчіх. На кінець 1940 року обсяг продажів уже становив близько 64 млн пар. Пара коштувала $1,15. Лише 15 травня продали 5 млн. Жінки стояли в черзі, й на всіх не вистачило.
Панчохи не тільки допомагають створити досконалий силует, візуально подовжити ноги, а й роблять образ стильним.
Винайшов нейлон хімік компанії "Дюпон" Воллес Каротерс. На розробку штучного волокна витратив майже 12 років.
5 цікавих фактів про панчохи:
У грудні 1941-го США для війни з нейлону почали шити парашути, тенти для вантажівок, військове обмундирування, похідні рюкзаки. Тоді нейлонові панчохи стали великою рідкістю. Аби зберегти їх якнайдовше, улітку жінки панчіх не носили. Жінки хотіли мати ефектний і модний вигляд. Стали малювати панчохи на ногах. Ноги покривали лаком і ззаду малювали шов за допомогою косметичного темного олівця. У перукарнях навіть з'явилася нова послуга: ноги розмальовували "під панчохи" світло-коричневими фарбами й олівцями. Малювали шов, п'яту і навіть дірки та штопання. Фарбу терміново почала випускати косметична компанія "Макс Фактор".
Американські солдати, що привозили з собою до Британії по кілька пар панчіх, були особливо популярні в місцевих жінок.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У панчохах та звабливій сукні: Астаф'єва ефектно роздяглася посеред льодовика
Американка на картки могла купити лише шість пар нейлонових панчіх на рік. Знову доступними "нейлонки" стали з 1948-го. А за 10 років створюють перші панчохи без заднього шва.
Восени 1945 року повернення нейлонових панчіх на прилавки знову спричинило величезні черги. Сильне згасання інтересу до них припало на 1960-ті. Тоді в моду увійшли мініспідниці. Жінки не могли дозволити, щоб із-під коротких спідниць визирали панчохи, а тому було винайдено колготки. Протягом наступних двох років колготки завоювали понад 70 відсотків ринку і змістили панчохи з позиції лідера.
А 1959 року компанія DuPont винайшла ще один революційний матеріал — спандекс, відомий під торговою маркою "лайкра". Тож незабаром з'явилися колготки з лайкри.
На сьогоднішній час асортимент колготок настільки різноманітний, що зробити вибір іноді буває дуже непросто: класичні, з орнаментом чи незвичайними принтами чи безшовні.
Щоб вони прослужили довше і не розчарували, для регулярного використання варто вибирати класичні та прості моделі з верхньою частиною у вигляді шортиків і зручним поясом. Якщо ви багато часу проводите на ногах - зверніть увагу на колготки з підтримувальним ефектом, який досягається за рахунок розподіленого тиску по нозі. Цей ефект поліпшує кровообіг і допомагає зняти втому.
Nylon 6.6 у складі колготок говорить про те, що виробник не економив на якості матеріалів - він кваліфікується як преміальний, міцніший, еластичніший і гіпоалергенніший матеріал.
Якщо ви хочете, щоб колготки щільно облягали і сиділи, як друга шкіра, то шукайте на упаковці значок 3D Lycra. Ця технологія не надає колготкам посиленого блиску, а зумовлює краще прилягання до тіла.
Коментарі