Пологи - це неминучий процес і, як часто лікарі жартують, що вагітною ще ніхто не залишався. Але що робити, якщо жінка в положенні час від часу відчуває страх перед пологами, особливо при наближенні дати Х?
При цьому найчастіше напади паніки долають не лише тих, хто народжуватиме вперше, а й досвідчених, і бувалих матусь. І кожен раз жінка йде на пологи як ніби в перший раз.
Переживання з приводу пологів можуть бути як на початковому етапі вагітності, так уже і безпосередньо перед самим початком процесу. Про що слід пам'ятати вагітній і як найкраще впоратися з панічними атаками, страхами і переживаннями? Про це пише 4 mama.
1. Пологи - це природний процес.
Чим менше будете боятися і панікувати - тим простіше і легше все пройде. Затискаючи всі м'язи і переживаючи - ви тільки робите гірше. Тут, як то кажуть, розслабтеся і постарайтеся отримувати задоволення. Яке вже тут задоволення – можете подумати ви. А у вас є інші варіанти? Тому вкрай нерозумно мучити себе страхами, накручувати і псувати свою нервову систему. Вам ще дитину на ноги піднімати і виховувати, повірте, нерви вам ще, ой, як знадобляться, так що ні до чого їх витрачати передчасно і безцільно.
2. Відвідайте курси з підготовки до пологів.
Дуже часто на таких курсах ви багато можете дізнатися, адже страх, частіше за все, виникає від невідомості. Тому, при розставленні всіх крапок над "і", вам вже буде простіше, зрозуміліше і спокійніше. Тільки школу молодих батьків вибирайте за рекомендаціями, перевірену і найкращу, щоб дійсно отримати достовірну та якісну інформацію з перших рук професіоналів. Відвідувати такі заняття рекомендуємо разом з чоловіком.
3. Підготуйте все заздалегідь.
Цим ви як мінімум вбиваєте двох зайців - по-перше, коли всі сумки для пологового будинку готові, вам уже спокійніше бо, що якщо пологи почнуться раптово, то все вже зібрано і можна зосередитися на самому процесі, а не думати ще й про те, що бодік не куплений, пелюшок не вистачає, а новоспечений тато носиться по місту в пошуках молоковідсмоктувача і через недосвідченість купує речі для малюка на 3 розміри більше, замість того, щоб бути поруч і підтримувати породіллю.
По-друге, ви зможете тим самим відволіктися від переживань, зосередившись на підготовці приданого для малюка і необхідних речей для пологів. А коли вже все буде готово, то захочеться, щоб скоріше настав момент ікс, щоб все це вже можна було використовувати, застосовувати і надягати.
4. Перестаньте читати історії в Інтернеті!
Читаючи розповіді інших матусь про те, як вони народжували, бажаючи заспокоїтися, ви тільки погіршуєте ситуацію і накручуєте себе. У вас все одно все або майже все буде по-іншому! А те, що Маша народила за 4 години, а Катя за 24 - абсолютно не показник, що у вас буде точно так само. Всі ми різні і процес пологів теж у кожної проходить по-своєму. То чи є сенс турбуватися і панікувати з цього приводу? Вже краще постаратися під час вагітності відпочити і насолодитися моментом, поки є така можливість, напереживатися ви ще неодноразово встигнете в найближчому і далекому майбутньому, вже повірте. А нинішні хвилювання абсолютно ніякого сенсу і користі точно вам не принесуть.
5. Виключіть зі свого кола спілкування людей - "панікерів" і "добрих" порадників.
Нерідко в нашому суспільстві зустрічаються "доброзичливці" і любителі понакручувати і подавати порад вагітним і молодим матусям, не забуваючи прикрасити розповіді історіями з життя двоюрідної тітки зі Львова, до якої дочка ... або знайомої знайомих з Одеси, яких в пологовому будинку ...
Виключайте тут же і без права на реабілітацію всіх подібних порадників і оповідачів. Тому що навіть у самої спокійної вагітної після таких історій можуть здати нерви. А якщо вам хтось захоче допомогти і чогось там нарадити, то можете діалог побудувати приблизно так:
- Навіщо ти мені це розповідаєш? - ви.
- Я хочу тобі допомогти! – співрозмовник - "доброзичливець".
- Дуже хочеш допомогти? - ви.
- Звичайно! Ти ж вагітна! – співрозмовник - "доброзичливець".
- Дуже добре, якщо дуже хочеш допомогти - допоможи грошима. А то знаєш, скільки підгузки нині коштують, а дитячі каші?!
- Ой, згадав про термінові справи.
Мораль: хочеш допомогти - допоможи грошима, не хочеш грошима - не хочеш допомогти.
Можете навіть зробити собі таку футболку з подібним девізом - дуже стане в нагоді і під час прогулянок з дитиною на вулиці.
Загалом, все буде добре. Головне - не накручуйте себе і більше відпочивайте перед важливим відповідальним моментом!
Коментарі