вівторок, 22 березня 2016 13:34

Як не збожеволіти в перші три місяці після народження дитини: 12 порад

Як не збожеволіти в перші три місяці після народження дитини: 12 порад

Радість і ейфорія після народження дитини часто змінюється розгубленістю і втомою. Ще не маючи досвіду, молоді батьки роблять багато помилок, перш ніж знайти оптимальні рішення. Як жити і насолоджуватися материнством після народження дитини, розповість мама двох дітей і блогер Лора Берт.

"Мені здається, що якби мені хтось дав ці 12 порад, то було б легше. Також я розумію, що те, що добре для однієї дитини, не завжди добре для іншого, тому не сприймайте поради з мого особистого досвіду, як алгоритм дій з підручника", - написала Берт.

Включайте білий шум

Ми відкрили для себе білий шум (мікс зі звуків різної частоти та інтенсивності. Прикладом може служити шум морських хвиль, потужний потік води з крана, гул фена або пилососа) через 3 тижні після народження дитини і це стало поворотним моментом нашого батьківського досвіду. Хто б міг подумати, що діти обожнюють постійний шум. Хоча очевидно, що в животі було шумно, а в реальному світі для них занадто тихо. Напевно, це незвично і неприємно. Вони сумують за шуму в утробі, так що забезпечте їм білий шум. Моя донечка може кричати до посиніння, але в той самий момент, як ми включаємо білий шум, вона замовкає або навіть засинає. Увімкніть прилад в розетку і направте вгору (наш стоїть на книжковій полиці навпроти дитячого ліжечка). Якщо ви переживаєте з приводу гучності, то скачайте програму, яка дозволяє стежити за децибелами і не перевищуйте позначку 65. Це дійсно змінило наше життя.

Укладайте дітей спати

Я думала, що діти сплять, коли втомлюються. Але моя дочка зовсім не така. Якби мені давали по 20 доларів кожен раз, коли нам говорили, яка у нас активна дочка, то нам би вистачило заплатити за її навчання в університеті. Її активність означала, що вона взагалі не спала. І так тривало, по-моєму, цілий місяць. А потім я зрозуміла, що дитину треба змусити лягти спати (Мами не знають, звідки пішов вислів "спати як немовля". Мабуть від "спати як тато!").

ЧИТАЙ ТАКОЖ: Жінка показала материнські будні за допомогою палиці для Селфі

Я почала спостерігати за її настроєм і усвідомила, що десь через годину після того, як вона прокинулася і поїла, вона починає позіхати. Тому я стала користуватися моментом і укладати її спати. Іноді я її качала або клала в ліжечко, іноді співала колискові. Вона спала, поки я плавно погойдувала її на руках, іноді я її сповивала, включала білий шум, перекладала в її ліжечко і йшла. Якщо я вчасно встигала, то вона засинала без всяких проблем. Так вона стала відмінно спати (до 2 місяців вона спала по 4 рази в день десь по годині і по 10 годин за ніч!) Таким чином, я з'ясувала і дотримувалася її розкладу замість тих, які вказані в книгах, і все вийшло просто прекрасно.

Сповивайте

Я чула від багатьох друзів, що їх діти ненавидять, коли їх сповивають. На даний момент, можливо, так і є, але якщо ви будете регулярно на цьому наполягати, вони звикнуть. Для них це стане сигналом до того, що пора спати. У пеленанні є два секрети: правильна пелюшка і правильна техніка. Не скупіться, купуючи більш якісні пелюшки. Також не лінуйтеся подивитися пару відео в YouTube, щоб поліпшити свої пеленальні навички.

Попросіть поради і допомоги у когось зі схожою ситуацією

Особисто мені пощастило. Мої батьки і батьки мого чоловіка по черзі залишалися з нами на тиждень, щоб допомогти з дітьми. Найкращим для мене було те, що вони не тільки дійсно допомагали з дитиною, а й готові були допомогти абсолютно в усьому іншому, так що я могла поспати, поки спала моя дитина. Вони прали, готували, мили посуд, підтримували порядок в домі і робили все, що було потрібно. Це було неймовірно. Я могла присвятити всю себе малюкові і не хвилюватися про побутові речі. Також я познайомилася з іншими молодими мамами з такими ж проблемами. І знаєте, ці дзвінки серед ночі, типу "а це нормально, якщо" - вони безцінні. Спасибі всім!

Дайте своєму чоловікові зрозуміти, як він може допомогти вам

Імовірно, що ваш чоловік не має ніякого досвіду в поводженні з немовлятами, тому його цей крок дуже лякає. Мами відчувають впевненість, володіючи материнськими інстинктами, ну, або мінімальним досвідом нагляду за сусідською дитиною або племінниками, а ось тата відчувають легку безпорадність. Але, можливо, ваш чоловік дуже хотів би і готовий допомогти вам, чим тільки може! Мій чоловік навчився просто професійно міняти підгузник, подавати мені потрібні речі, коли я була прикута до гойдалки у дворі під час годування дитини. Також він відмінно вміє укладати нашу дочку в ліжечко, щоб я могла нарешті вирватися в душ. Мені здається, що чоловіки іноді просто не знають, що їм робити, так що підказуйте.

ЧИТАЙ ТАКОЖ: Казки дитині повинен читати тато, а не мама - фахівці

Не порівнюйте свою дитину і себе з іншими

Одного разу, я зловила себе на думці, що навіть серед ночі можу сидіти і забивати в Гугл все, що тільки можна. "Коли вони почнуть спати вночі?", "Скільки в день повинно йти підгузників?", "Як довго потрібно годувати дитину грудьми?" і т. п. Мені зустрічалися відповіді мам, які писали, що їхні діти "відразу після виписки з лікарні стали спати ночами ". Діти у всіх різні! Робіть те, що ви відчуваєте і те, що вам підказує інтуїція. Бог дав вам шанс стати матір'ю і наділив вас материнськими інстинктами. Ось і прислухайтеся до них.

Не порівнюйте ні своїх дітей з іншими дітьми, ні себе з іншими мамами, особливо тими, які кричать, щось а-ля "відразу після пологів я повернулася до звичної ваги". Я думаю мене підтримають ті, хто все ще намагається скинути пару зайвих кг.

Намагайтеся далеко не відходити від пеленального столика

Боожечкі, як же часто малюки ходять в туалет! Ми живемо в двоповерховому будинку, і наш пеленальний переносний столик-рятівник від брудних підгузників стояв на першому поверсі. Так, і поки ми все ще говоримо про підгузки. Навіть найякісніший підгузник може не витримати, якщо він повний. І ще одне, не потрібно міняти мокрий підгузок відразу, тільки проявиться синя смужка. Це така маркетингова стратегія виробників підгузників переконати нас в тому, що кожен раз, коли смужка стає синьою, ми повинні поміняти підгузник. Запевняю вас, це не обов'язково. Ви обов'язково зрозумієте, коли потрібно змінити підгузник, гарантую.

Знайте, що годування грудьми дається не легко

Я десь чула, що якщо ви зможете протриматися півтора місяці, то далі буде легше. Звичайно, це не всім підходить, але я була непохитна у своєму бажанні годувати грудьми. Органічне молоко, так же? Відверто кажучи, спочатку це дійсно болючий процес, але є світло в кінці цього лактаційного тунелю. Через два тижні і декількох зустрічей з лікарем, біль пішла. Можливо, що настане лактостаз, але через пару тижнів організм прийде в норму. І якщо ми вже торкнулися теми грудного вигодовування, то не можу промовчати про важливість молоковідсмоктувача. Цей прилад - ваш кращий друг при застої молока в грудях, а це рано чи пізно, але неминуче трапляється. Тим більше, якщо вам потрібно буде залишити малюка на 3-4 години (я знаю, зараз вам зовсім не хочеться, але іноді обставини зобов'язують), то вам потрібно буде забезпечити запас молока.

ЧИТАЙ ТАКОЖ: Істерика у грудничка: несподівані причини

Не витрачайте купу грошей на одяг для маленької дитини

Вона така лапочка в цій сукні зі складками! А він такий милий пупс в цьому костюмі! Як думаєте, а чи не покриється через хвилини 4 ця обновка плямами? Думаю так. Так що, дорогі батьки, нічого страшного, якщо перші три місяці свого життя ваша дитина проведе в піжамі. Мені подобаються піжами на блискавки або з резинкою внизу, щоб дітей було набагато простіше переодягати в будь-який час дня і ночі. Піжами на ґудзиках також гарні, але вже менш зручні. І ось ще одне, на хвилі своєї радості не потрібно пробувати все, що є у вашому гардеробі, тому що ви закупилися на півроку вперед. Якщо на одязі залишилися бирки, краще поміняйте їх на більший розмір.

Не бійтеся першого походу в магазин з дитиною

Не такий страшний вовк, як його бояться. У перший раз сходіть в маленький магазинчик, наприклад за хлібом. Посадіть дитину в коляску і включіть білий шум, якщо хочете змусити її поводитися тихо. Якщо раптом дитина починає нервувати, спробуйте взяти її на хвилину на руки. Коли діти перебувають "в повітрі", вони заспокоюються. Інша ідея полягає в тому, що ви можете носити їх за собою в кенгуру, поки купуєте продукти. У випадку з моєю донькою, це дуже допомогло. Якщо їй щось не подобалося, то я всього лише трохи погойдувалася або підстрибувала. Після пари перших спільних виходів ви перестанете боятися цього, і якщо навіть почнеться істерика - ви знаєте, як її залагодити.

Фотографуйте свою новонароджену дитину

І як можна більше. Користуйтеся будь-камерою, яка є під рукою. Ви завжди зможете видалити зайві, але ніколи не зможете перемотати упущений момент назад і зафіксувати його. Я намагаюся робити хоча б одну фотографію дочки щодня. В кінці року я їх все впорядкувати в один великий альбом. Можете намагатися зробити селфі, чом би й ні. Багато що ви не запам'ятаєте, якщо не будете періодично освіжати пам'ять переглядом вмісту флешки.

Все буде добре

Якщо вони плачуть - вони дихають. Якщо вам потрібно покласти їх в ліжечко, щоб просто на секунду перепочити - не страшно. Завжди тримайте під рукою якийсь перекус і воду, поки годуєте. Не бійтеся відмовити комусь, якщо вони хочуть зайти в гості. Купуйте потрібне оптом. Якщо вони прокинуться посеред ночі, то не зривайтеся відразу ж зі свого ліжка - дайте їм пару хвилин, може бути вони і самі заснуть; спостерігайте за їх сном. Якщо дитина нервує, поносіть її на руках, вони заспокоюються поряд з мамою, домашні справи можуть спокійно почекати.

І нарешті, пам'ятайте, що яким би не був ваш досвід з новонародженими дітьми, це безцінний час. Все недоспані ночі, кожна сльозинка, кожен переповнений підгузник і кожна слинка на вашому одязі, все це було того варте. Бути мамою - найкраща в світі робота.

Зараз ви читаєте новину «Як не збожеволіти в перші три місяці після народження дитини: 12 порад». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua
Голосів: 1
Голосування Як ви облаштовуєте побут в умовах відімкнення електроенергії
  • Придбали додаткове обладнання для оселі задля енергонезалежності
  • Добираємо устаткування та готуємося до купівлі
  • Не маємо коштів на таке, ці прилади надто дорогі
  • Маємо ліхтарі та павербанки для заряджання ґаджетів, нас це влаштовує
  • Певні, що незручності тимчасові і незабаром уряд вирішить проблему браку електроенергії
  • Наша оселя зі світлом, бо ми на одній лінії з об'єктом критичної інфраструктури
  • Ваш варіант
Переглянути