Четвер, 9 вересня, 10:38
– Не можемо пустити. Зараз карантин – і стороннім вхід заборонений. Що ви хочете побачити? – з-за рогу коридору полтавської школи №11 у темно-зеленому костюмі виходить директорка Валентина Олійниченко, 66 років. Згоджується поговорити.
6 вересня, о 10:00, через боковий вхід у школу зайшла 19-річна Таїсія Петрова. Піднялася на другий поверх в один із класів і вистрілила з арбалета у спину вчительці української мови та літератури Олені Оверченко, яка проводила урок. Другу стрілу випустила у завуча Ірину Вікторівну, яка йшла коридором.
– Заступниця запитала дівчину: "Невже в мене стрілятимеш?" І та це зробила. Стріла влучила в ліву руку, пройшла навиліт. Якби не рука – могла поцілити в шию, груди чи серце, – Валентина Олійниченко проводить на другий поверх. Показує двері класу, в який заходила нападниця. – Продзвенів дзвінок, і один з учнів забрав у дівчини арбалет. Відвели її у кабінет. Розвалилася на стільчику і смоктала цукерку на паличці. Запитала, як її звати. Спершу мовчала, а потім відповіла: "Тая". Коли перепитала, чому прийшла вбивати, вона сказала: "Она мне не нравится. Не хочу с ней разговаривать".
Обох учительок відвезли в лікарню. Травми виявилися нетяжкими. Нападницю арештували. З'ясували, що у школу №11 вона ходила до п'ятого класу. Продовжувала навчання в закладах №36 і №9. Вчилася на психолога в харківському Національному університеті цивільного захисту.
– В усіх трьох школах мене цькували і вчителі, й учні, – каже Таїсія на суді. – Про вчинок шкодую. Ці вчителі ні в чому не винні.
Арбалет Петрова купила за гроші, які дарували батьки. Мати Алла працює медсестрою у психіатричній лікарні. Батько Владислав – слюсар у газовій службі. Під час обшуку поліція знайшла щоденник, де Таїсія писала про вбивства й самогубство наприкінці вересня
А в цей час:
Киянин 34-річний Ігор Діденко кидає букет під двері квартири на сьомому поверсі багатоповерхівки в Оболонському районі. Кілька разів б'є в них кулаком.
– Юля, давай поговоримо нормально! – кричить.
Ніхто не відповідає. Діденко йде до ліфта.
– Прожили з дівчиною п'ять років. А вчора заявляє: "Розходимося, бо ти мене зраджуєш, – розповідає. – Виявилося, її мати напоумила сходити до гадалки, щоб мене перевірити. І та ворожка отаке видала. Я психонув, зібрав речі з орендованої квартири і з'їхав у готель. Сьогодні хотів пояснити: то все казки якоїсь баби, що заробляє гроші. Юлія ні в яку. Не відкрила. Кінець стосункам.
– Є гарячий тур в Анталію. 20 тисяч гривень за двох. Брати? – киянин 49-річний Костянтин Мележко говорить телефоном із дружиною Світланою, 45 років.
За 2 хв. повертається в офіс туристичної компанії і бронює подорож.
– Влітку не встигли відпочити. Світлана – весільний організатор і була нарозхват. А мене у травні підвищили. Не до відпустки було, – розповідає Костянтин. – Хотіли рвонути на Кіпр. Але за 20 тисяч там пропонують лише сніданки. Туреччини не розглядали, бо були там чотири рази.
За тур сплачує готівкою. Виліт за два дні. Їде з дружиною робити ПЛР-тест. Наступного дня отримують позитивний результат.
– Вколов першу дозу Moderna в серпні, другу – планував зробити, коли повернуся. Не встиг, – каже Костянтин.Тур дарують батькам дружини. 1 вересня відсвяткували золоте весілля – 50 років шлюбу.
Зеленському потрібен спікер без політичних амбіцій
В Офісі президента захочуть зняти з посади Дмитра Разумкова. Між ним і Володимиром Зеленським є конфлікт. Для наступного президентського терміну треба рейтинг. Верховна Рада має бути інструментом. Потрібен слухняний спікер без політичних амбіцій.
Руслан Стефанчук був би зручніший. Але поки що "валити" Разумкова не варто – з ним може відколотися група депутатів. Або ж він спробує зібрати власну команду на наступні вибори. Наприклад, із Гройсманом. Амбіції Зеленського – зняти Разумкова. За першої нагоди зроблять це.
У самих "слуг" може забракнути голосів. Тому заохочуватимуть мажоритарників із груп "Довіра" й "За майбутнє". Ті захочуть збільшення фінансування на округи на програми соціально-економічного розвитку. Інакше не дадуть підтримки. Інтрига виникне навколо того, який має бути дефіцит бюджету. Та, очевидно, цей документ писатимуть не в Кабміні, а в Офісі президента.
Віктор БОБИРЕНКО, політолог
"2021-го українців мало бути не менш як 100 мільйонів. Саме 100 років тому наша нація розгорталась у глобальну силу, за демографічним потенціалом зіставну з японцями, британцями чи американцями. У нас є серйозні питання до рускіх", –
Ростислав МАРТИНЮК, історик
"Режим Путіна досяг геополітичних цілей у Білорусі. Використав ізоляцію та вразливість Лукашенка, щоб встановити військове домінування на місцях. Тепер Білорусь – російська військова платформа. Заходу слід адаптуватися. Нова залізна завіса опускається на Європу", –
Браян ВІТМОР, старший науковий співробітник аналітичного центру Atlantic Council
Із 2022-го Нацполіція перевірятиме габарити та вагу вантажівок на дорогах, каже міністр внутрішніх справ Денис Монастирський. За відмову від огляду штрафуватимуть до 51 тис. грн. Зараз кожна 10‑та фура їде перевантажена.
У додатку "Дія" з'явиться послуга онлайн-реєстрації та перереєстрації транспортних засобів. Також можна буде замовляти довідку про несудимість, обмінювати посвідчення водія.
Російського президента Володимира Путіна ненавидять 81% українців. Інші ставляться позитивно або нейтрально, за дослідженням соціологічної групи "Рейтинг". Найкраще серед іноземних політиків в Україні ставляться до канцлерки Німеччини Анґели Меркель. 73% людей схвалюють її діяльність. Опитали 2,5 тис. осіб в усіх областях.
В Єгипті запустили українськомовну гарячу лінію за номером 196 54. Туристи отримуватимуть консультації стосовно правил відпочинку та поради, як діяти в непередбачених ситуаціях.
В Україні вперше сертифікували авто, що їздить на водні – газі без запаху, кольору та смаку. Автомобіль Toyota оформив глава асоціації "Українська воднева рада" Олександр Рєпкін. Купуватиме пальне в Польщі, в нашій країні немає таких заправок.
132 595 дітей народилися в першому півріччі 2021 року в Україні. Це на 6539 менше за аналогічний період 2020-го, кажуть у Державній службі статистики
214 школярів торік навчалися в окупованому Криму українською. До анексії таких було 12 694, за даними аналітика організації "КримSOS" Євгена Ярошенка
Похресник пішов у перший клас. Його батькові не сподобалася парта, за яку хлопця посадили. Купив нову. Вона відрізняється від інших і займає багато місця. Однокласники з дитини сміються. Щодня плаче після школи.
Наталія Герасименко, 30 років, Львів
Зять не прийшов на весілля і не брав слухавки. Донька в пишному платті простояла сама посеред церкви. Гості поспівчували й розійшлися. А виявилося, її коханий потрапив у аварію. Не міг набрати з лікарні.
Галина, 47 років, Ужгород
Донька три роки тому вийшла заміж за грузина й переїхала до Батумі. Цього літа повернулася: "Сюрприз!" Два місяці жила в нас. Потім зізналася, що розлучилася. Чоловік звинуватив у зраді з другом.
Марія, 50 років, Івано-Франківськ
Дід розповідав, що батько його матері мав дворянський титул у Російській імперії та служив у Петрограді. З гордістю переказував це знайомим до 2014-го. Потім стало соромно. Червонію, коли в компаніях нагадують про таку рідню.
Віталій, 32 роки, Київ
У бабиному селі жила багатодітна мати, яка тримала двох корів. Випасала біля ставка. Під час грози в худобу влучила блискавка. Хазяйка біля туш різала вени: "Годувальниці! Тепер не виживемо". Селяни зібрали гроші на корову.
Олександр, 35 років, Полтава
Коментарі