Неділя, 6 липня, 19.30
На сцену "Театр-кабаре" фестивалю "Країна мрій" виходить співак Орест Лютий, справжнє ім'я – Антін Мухарський, 45 років. У білій сорочці, штанях-галіфе з підтяжками, кирзових чоботях. Перед сценою на траві й підстилках сидять зо три сотні людей, ще сотня стоять довкола.
– Є такі, хто не був ще на наших концертах? – у відповідь третина глядачів піднімають руки. – То вам треба запастися валідолом. Москалі тут є? Москаль – це не росіянин, прошу не плутати. У росіян є багато хороших людей. А москаль – це окупант, загарбник, наволоч і кат. Хохол – той, хто служить москалеві. Треба, щоб люди не купували продуктів окупанта, не дивилися канали, що демонструють російську попсу. Кожен має взяти свою рушницю. Українці дуже довго боялися сказати окупантам: "Пішли на х… й".
Орест Лютий співає перероблені радянські пісні та шансон. Звук постійно зникає. Тоді слухачі кричать:
– Це москалі!
Останньою виконує пісню "Путін, от… бісь", заміняє нецензурне слово на "відчепись".
"Країну мрій" уперше проводять на території парку "Феофанія" на околиці Києва.
– Ми ввійшли у другу декаду, це 11-й фестиваль, тому треба було змінитися, – говорить ідеолог "Країни мрій" співак 50-річний Олег Скрипка. – Пропозиція надійшла від парку "Феофанія". Сьогодні мені багато хто казав, що місце – добре, тож лишаємося тут на довгий час.
Заявлені були учасники з 11 країн. Не приїхав сербський гурт Earth Wheel Sky Band. Пояснили: з політичних мотивів. Хоча квитки їм купили й наперед виплатили гонорар.
А в цей час:
– Мене не взяли в тюрму. Збирався тиждень, замаринував м'ясо, аби мати на перший час що їсти в камері. Піджарив відбивних. А за документами з Хмельницького апеляційного суду в тюрмі мені відмовили, бо знайшли помилку в ухвалі, – говорить суддя Тульчинського районного суду Вінниччини 39-річний Володимир Люлько. За неправомірно винесене рішення його засудили до п'яти років і двох місяців ув'язнення. Апеляційні та касаційні скарги програв.
У неділю вдруге пакує валізу до Вінницького слідчого ізолятора. Звідти його мають етапувати до Менської колонії на Чернігівщині. Складає одяг, харчі.
– Мав бути в СІЗО ще два тижні тому. Приїжджаю із конвоїрами. Передивляючись ухвалу, помічають помилку: одну неправильну цифру. Подзвонив до начальника виправної установи. Той теж відмовився мене забрати. Мовляв, перша перевірка, і виявиться, що незаконно посадили. Я ж просився: раніше сяду – раніше вийду. Віддав усі харчі хлопцям із СІЗО, щоб не пропали. Сам поїхав маршруткою додому. Родичі зраділи. Син Микола саме вступає до вузу після 11 класу.
Львів'янин 30-річний Андрій Шевчук на кухні чистить гриби. Вдень назбирав піввідра лисичок і підберезників у лісі біля Яворівського військового полігона за 60 км від обласного центру. На закритому об'єкті кілька разів на рік проводять навчання – підривають вибухівку, боєприпаси, вивозять військову техніку. Навколо полігона – заповідний мішаний ліс.
– Я ще з батьком їздив по гриби на полігон, то охорона завжди пропускала, – розповідає Андрій. – Тільки казали збирати по праву сторону дороги, бо зліва тривали навчання. Ходиш лісом і здалеку чути стрілянину, гелікоптери літають. А зараз нікого навіть на територію лісу не пускають. Кажуть, тут активно готують військових на Донбас, випробовують потужну зброю.
Андрієві Шевчуку показали об'їзну дорогу в ліс повз охорону полігона.
Автомобіль із сім'єю підірвався на міні під час руху в місті Краматорськ на Донеччині 3 липня. Батьки загинули, 10-річна дівчинка травмувалася.
15 вересня завершиться прийом документів на денну форму навчання у вузах для вступників із Донецької та Луганської областей. Для абітурієнтів інших регіонів – 1 серпня. Починається 11 липня.
Україна вимагає від Москви повернути бойових дельфінів з океанаріума Військово-морських сил у Севастополі. Тварини вміють знаходити підводні перепони, служать провідниками для кораблів. Після анексії Криму дельфінів узяли на службу до Військово-морського флоту Росії.
Рівень зайнятості в Україні становить 53,6% серед 15–70-річних, говорить голова правління Інституту соціального захисту громадян Василь Костриця. Конкуренція на ринку праці в червні збільшилася майже вдвічі.
43 відсотки населення України бажають відновлення ядерного статусу держави. Соціологічне дослідження проводив фонд "Демократичні ініціативи ім. Ілька Кучеріва" та Центр Разумкова з 14 по 18 травня
800000 гривень щомісяця витрачають на утримання резиденції колишнього президента Віктора Януковича "Межигір'я". Це мінімальна сума. Сюди не входять електроенергія та газ, за словами коменданта Дениса Тарахкотелика. Електрикою користуються в борг. За газ 1 млн грн наперед проплатила компанія-власник резиденції "Танталіт"
Жінки на війні не дають чоловікам тікати
Роль жінок на війні можна розглядати з трьох боків. По-перше, на полі бою заважає, бо чоловіки намагаються її захистити. Проте – не дають їм тікати, роблять їх сильнішими. Таке було і на Майдані. Коли чоловіки відходили, а потім розверталися й бачили, що жінки стоять, поверталися. Третій момент: корисність. Одні допомагають інформаційно – роздають листівки. Інші готують їсти, працюють медиками.
Є хороша фраза: "Чого хоче жінка – того хоче Бог". А жінки України хочуть цілісності держави.
Анна КОВАЛЕНКО, сотник Жіночої сотні
Що робили в міліції і прокуратурі
Про втечу з лікарні колишнього народного депутата Олександра Шепелєва знав начальник столичного СІЗО, вважає прокурор Києва Сергій Юлдашев.
– Він утік о 5.00, але лише о 10.00 посадовці пенітенціарної служби повідомили про це правоохоронні органи. Що вони робили 5 годин?
Конвоїра, який утік разом із Шепелєвим, оголосили в розшук. Ще двох працівників конвойного полку затримали. Вони заявляють, що нічого не знають.
Олександр Шепелєв утік з-під варти Київської лікарні швидкої допомоги у ніч на 6 липня. Його обвинувачують у причетності до розкрадання коштів "Родовід Банку" в особливо великих розмірах і замаху на вбивство банкіра Сергія Дядечка.
Батьків 14-річної дівчини, яка опівночі 6 липня зірвалася з багатоповерхівки, допитали міліціонери в місті Кременчук на Полтавщині. Вона хотіла погуляти з друзями. Але було пізно, їй заборонили виходити з дому.
– Школярка дочекалася, поки всі поснуть. Узяла кишенькові гроші, зв'язала кілька простирадл і спробувала спуститися з п'ятого поверху. Між четвертим і третім вони розв'язалися. Біля будинку на дівчину чекали друзі. Вони повідомили батьків і викликали "швидку", – каже Анна Васенко з Кременчуцької міської міліції.
Дівчина – в реанімації. В неї закрита черепно-мозкова травма, перелом стегнової кістки, численні забої.
Протокол про аварію, в яку потрапив онук Богдана Ступки Дмитро, склали даїшники на вул. Великій Житомирській у Києві. Його іномарка зіштовхнулася з "Ладою". Водія останньої забрали в лікарню з травмою руки. Молодший Ступка не побачив у дзеркалі їхнє авто, кажуть пасажири "Лади". Актор говорить: машина потрапило в так звану мертву зону, він не міг її бачити.
В'їжджати у Крим протягом п'яти років заборонила главі Меджлісу кримськотатарського народу Рефату Чубарову самопроголошений прокурор півострова Наталія Поклонська.
– На кордоні зачитала мені попередження про недопущення екстремістської діяльності. Я сказав, що не розумію російською і попросив зачитати українською або кримськотатарською мовою. Цього не зробили. Пішли з моїм паспортом, а згодом вручили постанову про заборону на в'їзд, – говорить Чубаров. Він повертався з виїзного засідання Меджлісу в Генічеську Херсонської області.
Читачі висловлюються про матеріали, які їм запам'яталися у попередньому номері "Країни"
Два місяці тому телефонували родичі з Донецька. Не могли нахвалитися Путіним. Казали, якби не він і його люди, фашистська хунта перебила б усіх східняків. Намагалися їм пояснити, що це – російська пропаганда. Вони навіть слухати не хотіли. Після того як бойовики пограбували їх серед вулиці, забрали автівку й ледь не застрелили, перерахували тисячу гривень на підтримку української
армії.
Роман, 28 років
У мене староста групи була найкращою на курсі за навчанням, але з хлопцями довше місяця не зустрічалась. Як з одним розходилася, то викинула на коридор усі його речі, закрутки, подушку. Зараз їй 34 роки, працює в міністерстві, сім'ї не має.
Ігор
У знайомої з Донецька 4-річного сина звати Рінат. Тоді на Донбасі було модно давати хлопчикам таке ім'я. Зараз каже, якби знала, яким козлом Ахметов виявиться, назвала би сина Кирилом.
Олена, 32 роки
Батьки кажуть, що в районі попередили: у Євросоюзі молоко їхніх корів не треба, свинина – теж. Дуже переживають, що худобу доведеться вирізати.
Ольга, 29 років
Коментарі