
Американський зонд Parker Solar Probe передав найдетальніші в історії знімки Сонця, зроблені з відстані всього 6,1 млн км.
Фото були отримані 24 грудня 2024 року, коли апарат пролетів крізь зовнішні шари атмосфери світила, відомі як корона. Цей прорив дозволив дослідникам побачити Сонце з безпрецедентної близькості. Матеріали, зняті апаратом, опублікувало NASA.
На зображеннях, зроблених за допомогою камери WISPR, чітко видно не тільки структуру корони, а й потоки сонячного вітру. Це постійний рух заряджених частинок, які поширюються в усі напрямки від Сонця. У NASA підкреслюють, що для розуміння того, як ці частинки впливають на космос і Землю, важливо знати, де саме вони виникають.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: NASA у стані підвищеної готовності через космічну аномалію
Кадри допомогли простежити, як сонячний вітер поводиться одразу після викиду. Зокрема, вчені вперше побачили межу, де змінюється орієнтація магнітного поля з північного на південний напрям. Цю зону називають геліосферним струмовим шаром.
Крім того, завдяки високій роздільній здатності, Parker зафіксував рідкісне явище - кілька викидів корональної маси, що зіштовхуються між собою. Такі явища безпосередньо впливають на космічну погоду та можуть створювати загрози для супутників і зв'язку на Землі.
Космічний апарат NASA під назвою Mars Reconnaissance Orbiter сфотографував фрагмент поверхні Червоної планети, що нагадує голову ведмедя. Дивне геологічне утворення на Марсі з двох кратерів "схоже на очі ведмедя", повідомляє Independent. А V-подібний обвалений пагорб нагадує ніс і рот тварини.
Коментарі