середа, 16 липня 2025 11:06

Україна просить дозволу на ATACMS - Tomahawk не підходять без флоту й авіації

Передача Україні крилатих ракет дальньої дії Tomahawk може виявитися малоефективною без відповідних платформ для запуску.

Основними носіями таких ракет зазвичай є бойові кораблі або стратегічні бомбардувальники, яких Україна не має у своєму арсеналі. Про це заявив заступник начальника Головного управління розвідки Міністерства оборони України Вадим Скібіцький в інтерв'ю The Guardian.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: США готують рекордне постачання зброї для України - сенатор Грем

"Ці ракети складно використовувати. Їх запускають із бойових кораблів або стратегічних бомбардувальників. У нас таких бомбардувальників немає", - пояснив Скібіцький.

Попри це, Україна продовжує вести перемовини з Вашингтоном щодо зняття обмежень на застосування ракет ATACMS із дальністю до 300 км. ГУР наголошує, що такі системи дозволять вражати військові об'єкти на глибині російської території.

Скібіцький зазначив, що після переміщення російських стратегічних баз на понад 500 км від українського кордону, Сили оборони можуть завдавати ударів по них лише дронами, які несуть невеликі заряди вибухівки - до 5 кг. Натомість ракети ATACMS оснащені 500-кілограмовими боєголовками й здатні завдати значно більшого ураження.

"Ми прагнемо отримати дозвіл на використання далекобійних ракет. Нам важливо мати змогу ефективно знищувати військові цілі відповідно до процедур НАТО",- підкреслив представник ГУР.

Автор: NV
  Україна просить дозволу на ATACMS - Tomahawk не підходять без флоту й авіації
Україна просить дозволу на ATACMS - Tomahawk не підходять без флоту й авіації

14 липня президент США Дональд Трамп підтвердив угоду з НАТО щодо продажу зброї, яка буде постачатись Україні. Він сказав, що Штати продадуть найкраще військове обладнання на мільярди доларів.

Він також заявив, що Україна вже найближчим часом отримає додаткові зенітно-ракетні комплекси Patriot.

Зараз ви читаєте новину «Україна просить дозволу на ATACMS - Tomahawk не підходять без флоту й авіації». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 1
Голосування Як ви облаштовуєте побут в умовах відімкнення електроенергії
  • Придбали додаткове обладнання для оселі задля енергонезалежності
  • Добираємо устаткування та готуємося до купівлі
  • Не маємо коштів на таке, ці прилади надто дорогі
  • Маємо ліхтарі та павербанки для заряджання ґаджетів, нас це влаштовує
  • Певні, що незручності тимчасові і незабаром уряд вирішить проблему браку електроенергії
  • Наша оселя зі світлом, бо ми на одній лінії з об'єктом критичної інфраструктури
  • Ваш варіант
Переглянути