179 років тому вперше сфотографували Місяць.
Вивчення поверхні Місяця активно проводилося як із Землі, так і з космічних апаратів. Першу фотозйомку Місяця виконав француз Луї Дагер. В серпні 1839 року громадськості представили процес отримання дагеротипа.
Звістка про новий винахід зустріли у Франції з ентузіазмом. Через кілька днів після презентації дегеротипа Дагера відзначений командорським хрестом почесного легіону. Після цього його ім'я і його технологія стали відомі в усьому світі.
Принцип Дагера проявляти за допомогою ртутних парів був оригінальний і надійний.
Через рік, в 1840 році, першу фотографію через телескоп отримав американець Джордж Дрейпер.
Із Землі видно лише частину освітленої сторони Місяця. Місяць є природним супутником Землі і знаходиться від неї на середній відстані 384 400 км. Місяць світить відбитим сонячним світлом. Після періодів бурхливої сонячної активності окремі місця місячної поверхні можуть слабко світитися під дією люмінесценції.
![Перша в історії фотографія Місяця. Фото: factroom.ru](https://static.gazeta.ua/img2/cache/gallery/874/874390_1_w_590.jpg?v=0)
Супутник завжди повернутий до поверхні Землі однією стороною, за винятком незначного ефекту лібрації.
Наукові дані, отримані при польотах до Юпітера, Сатурна і Урана, підтвердили, що Місяць є типовим для Сонячної системи природним супутником. Його поверхня, вкрита кратерами, - безплідний світ без води і без атмосфери. У цьому безпосередньо переконалися американські астронавти, які в 1969-1972 роках висаджувалися на поверхню Місяця в ході програми "Аполлон".
11 років тому с китайського космодрому Січан в провінції Січуань за допомогою ракети-носія Чанчжен-3А запустили автоматичну міжпланетну станцію Чан'е-1 призначену для дослідження Місяця. Станцію назвали на честь богині з китайської міфології.
Апарат виконав кілька завдань. Зокрема, побудував тривимірну топографічну карту Місяця - для наукових цілей та для визначення місця посадок майбутніх апаратів. Склав карту розподілу хімічних елементів типу титану і заліза. Необхідні для оцінки можливості промислової розробки родовищ. Пристрій провів оцінку глибинного розподілу елементів за допомогою мікрохвильового випромінювання.