Ексклюзиви
вівторок, 11 липня 2017 14:50

Освітня революція: що змінить закон "Про освіту"

Освітня революція: що змінить закон "Про освіту"
Закон "Про освіту" включає дошкільну, шкільну, середню, вищу та професійно-технічну освіту. Фото: Promum

Міністерство освіти і науки внесло у Верховну Раду новий закон "Про освіту". Фахівці називають документ прогресивним. Він включає дошкільну, шкільну, середню, вищу та професійно-технічну освіту. Завдяки документу освіта однаково потужно розвиватиметься і у великих містах, і у сільській місцевості.

Gazeta.ua виокремила основні критерії Закону "Про освіту".

1. Перехід від школи знань до школи компетентностей. У документі прописано 10 компетентностей для школярів. Серед таких: спілкування державною та іноземними мовами, математична та екологічна грамотність, підприємливість, уміння навчатися упродовж життя.

2. Запровадження 12-річної освіти з вересня 2018-го року. Школа поділятиметься на 3 рівні. Початкова освіта триватиме 4 роки. Середня - з 5 по 9 клас. Старша школа стане профільною. Школярі зможуть обирати, де продовжити навчання, в академічному ліцеї чи професійному коледжі.

3. Директор очолюватиме школу лише дві каденції. Кожна триватиме по 6 років. Керівників шкіл обиратиме незалежна комісія. Вона складатиметься з директорів державних та приватних шкіл, громадських представників, викладачів педагогічних вузів, представників районних державних адміністрацій.

4. Зарплата вчителів становитиме 4 прожиткових мінімумів. Виплати зростуть до 6,5 тис. грн. Крім того, вчителі, які пройшли сертифікацію, отримуватимуть 20-відсоткову надбавку до зарплати.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Вузи покривають нестачу фінансування за допомогою студентів-трієчників - експерт

5. Навчальні заклади інспектуватиме Агентство забезпечення якості освіти, а не місцеві органи управління освіти. Агенство створять на базі Державної інспекції навчальних закладів.

6. Законом введений термін "академічна доброчесність". Також прописали критерії "академічної недоброчесності" - плагіат, фальсифікація, невірне оцінювання. Цей пункт стосується науки в цілому.

7. Викладання у вузах здійснюватимуть українською мовою. В університетах мову нацменшин використовуватимуть як додатковий предмет тільки там, де вона потрібна для роботи.

8. Усі навчальні заклади звітуватимуть на своїх сайтах про гроші: скільки, звідки кошти надійшли;на що їх витратили.

9. Школи отримають автономію, зокрема академічну свободу щодо ухвалення навчальних планів. Вчителів стимулюють проводити уроки у вигляді гри. Вони не повинні бути авторитарними лідерами, а членами команди.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Вивчене на уроці школярі застосовуватимуть у побуті - фахівець

10. Приватні школи і дитячі садки працюватимуть за принципом "гроші ходять за дитиною". Якщо навчальний заклад встановив економічно обґрунтовану ціну за навчання, за кожну дитину заклад отримає гроші з бюджету.

Оцінки у другому й третьому класах можуть відмінити. Це передбачає проект концепції початкової освіти. ЇЇ підготували в Міністерстві освіти й науки. До вересня концепцію внесуть на розгляд в Уряд.

Зараз ви читаєте новину «Освітня революція: що змінить закон "Про освіту"». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 4069
Голосування Чи варто із дітьми вчити уроки?
  • У жодному разі не треба
  • Завжди потрібно
  • Треба до 5 класу
  • Потрібно, якщо дитина заробила погану оцінку
  • Слід тільки перевіряти виконане завдання
  • Треба, якщо про це благатиме дитина
Переглянути