
З травня 2022 року у Харкові люди безкоштовно їздять міським транспортом, немає податків на землю, нерухомість, скасовано єдиний податок для ФОПів 4 групи.
За словами мера Ігора Терехова, таким чином місто підтримує людей та підприємців під час війни. Про це він заявив в інтерв'ю "Українській правді".
Жителі Харкова користуються транспортом безкоштовно та будуть це робити після війни, а бізнес майже не платить податки. Такими та рядом інших способів місцева влада намагається втримати людей у наближеному до небезпечного сусіда місті.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Яку пенсію отримують українці: визначили середній розмір за березень
"Ми скасували всі податки і збори - заради того, щоб люди залишалися і працювали тут", - сказав Терехов.
Він говорить, що харківський бізнес, попри війну, практично не релокувався. Він навів у приклад цивільну компанію, яку атакували російські дрони, і яку він переконує залишатися у Харкові попри атаку.
"Хтось переїхав, а хтось філіал зробив - так, таке є. А хтось переїхав і потім повернувся. В цифрах не скажу, але ми відчуваємо це на міському бюджеті. Щоденні обстріли б'ють по економіці міста. Часто буває так, що підприємства руйнують, а власники все одно не виїжджають і відбудовуються заново", - додав він.
Терехов додав, що існує домовленість про компенсацію податків урядом. Він зазначив, що попри те, що на компенсацію безкоштовного проїзду уходить 2 мільярди гривень на рік, це буде продовжено навіть після закінчення війни. Зокрема тому, що у місті проживає 206 тисяч вимушених переселенців з Донецької, Луганської, Херсонської, Запорізької областей
Загалом, за його даними, наразі у Харкові живе 1,3 мільйона людей. Це менше, ніж було до повномасштабного російського вторгнення, коли фактично у місті проживало 2 мільйони, а офіційно рахували 1,4 мільйона жителів.
Мінфін прагне долучити податків до контролю за рахунками українців. Дія банківської таємниці в Україні може бути обмежена у майбутньому.
Коментарі