Довгостроковий рейтинг дефолту України в іноземній валюті знизили до "C" з "CC" - з ймовірного до неминучого.
Міжнародне агентство Fitch Ratings опублікувало рейтинг на своєму сайті.
"Зниження довгострокового рейтингу України відображає думку Fitch про те, що принципова угода, яку 22 липня досягнули український уряд і деякі власники єврооблігацій про умови реструктуризації після того, як парламент минулого тижня схвалив закон, що дозволяє уряду призупинити виплати за зовнішнім комерційним боргом, знаменує початок процесу, схожого на дефолт", - йдеться у повідомленні.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: The Economist: в України є місяць, щоб уникнути дефолту
Угода із кредиторами передбачає суттєве скорочення термінів, зокрема скорочення основної суми та відсотків, та продовження термінів погашення.
У Fitch очікують, що держава не буде обслуговувати свій зовнішній комерційний борг, включаючи купон єврооблігацій 2026 року, який підлягає виплаті 1 серпня, доки не буде завершено угоду про реструктуризацію з власниками облігацій.
Угода з власниками облігацій та закон про призупинення боргу відповідають зусиллям українського уряду щодо виконання чотирирічної програми з Міжнародним валютним фондом на суму $15,6 млрд. Це передбачає реструктуризацію боргу зі значним скороченням боргу для створення фіскального простору та відновлення стійкості боргу.
Держборг України перевищив 6 трлн грн. За даними Мінфіну, державний та гарантований державою борг України на 30 квітня поточного року становив 6 трлн 10 млрд грн або $151,52 млрд.
Дефолт оголошують тоді, коли країна не може розрахуватися зі своїми боргами вчасно і в повному обсязі. Дефолт оголошує Міністерство фінансів. Вони починають переговори із зовнішніми кредиторами та пропонують домовитися про перенесення термінів чи зміну умов погашення боргу.
Зазвичай найбільша шкода від дефолту для країни - репутаційні втрати і дуже складний і довгий шлях повернення на ринки запозичень через недовіру до позичальника. Країна запозичує в інших країн чи МВФ, щоб покрити дефіцит бюджету. Якщо відбувається дефолт, то треба скорочувати бюджетний дефіцит. Тобто підвищувати надходження або зменшувати видатки.
Коментарі